کد خبر: 428667 A

معاون دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد:

ایلنا: معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از به پایان رسیدن‌ بخش بزرگی از 793 پروژه در حال ساخت و بازسازی دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان خبرداد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، جمشید اردونی اظهار کرد: خوشبختانه با اجرای طرح تحول نظام سلامت و تزریق اعتبارات مناسب، دانشگاه‌های علوم پزشکی در مناطق محرومی مانند استان سیستان و بلوچستان توانستند جانی دوباره گرفته و در راستای رفع محرومیت‌های تاریخی و ارتقاء زیرساخت‌های بهداشتی، درمانی و آموزشی تلاش کنند.

وی ادامه داد: در شهرهای زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان 56 پروژه درمانی در حال ساخت است که از آن جمله می‌توان به بیمارستان بزرگ سوختگی زاهدان، بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی زاهدان، بیمارستان 32 تختخوابی در میرجاوه و سوران و نیز بیمارستان 200 تختخوابی سراوان اشاره کرد.
 
اردنی گفت: 203 پروژه بهداشتی نیز شامل خانه‌های بهداشت و مراکز بهداشتی درمانی در شهرهای زیر مجموعه دانشگاه در حال ساخت است.

معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علوم پزشکی زاهدان همچنین با اشاره به اینکه از مجموع این پروژه‌ها 126 پروژه عمرانی بخش رفاهی، 8 پروژه آموزشی و 5 پروژه مطالعاتی است، تصریح کرد: یکی از نکات مهم در پروژه‌های این دانشگاه سرعت گرفتن احداث آنها است به گونه‌ای که تا پایان سال 1394 بیمارستان 200 تختخوابی زاهدان پس از 6 سال، تنها 38 درصد پیشرفت فیزیکی داشت اما با سیاست‌های جدید وزارت بهداشت و تخصیص اعتبار، هم اکنون حدود 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی افزود: با توجه به اینکه هم‌اکنون پیمانکار به صورت سه شیفته با به کارگیری بیش از 500 نفر نیروی کار آزموده مشغول به تکمیل مراحل ساخت این پروژه است تلاش می‌کنیم تا پایان سال حداقل سه طبقه از بیمارستان برای تجهیز تحویل شود.
 
اردونی گفت: برای مجموع 393 پروژه عمرانی دانشگاه 4700 میلیارد ریال اعتبار برآورد شده است.
 
خدمات بهداشتی درمانی در شهرهای زاهدان، خاش، سراوان، میرجاوه، کنارک و چابهار توسط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به هم استانی‌ها ارائه می‌شود.

استان سیستان و بلوچستان دانشگاه علوم پزشکی روابط عمومی معاون سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر