کد خبر: 429527 A

مقدسی در گفت و گو با ایلنا:

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای فراکسیون امید پیرو اعتدال و عقلانیت هستند و در راستای اهداف نظام و ولایت فقیه حرکت می‌کنند.

سیدمهدی مقدسی در گفت وگو با ایلنا، ضمن بیان این مطلب افزود: اعضای فراکسیون امید با یکدیگر ارتباط خوبی دارند و در قالب کمیته و جلساتی که در شورای مرکزی برگزار می‌شود با یکدیگر دیدار و تعامل داشته و پیرو اعتدال و عقلانیت هستند.

وی با بیان اینکه هدف اصلی فراکسیون امید آرامش و رونق اقتصادی است، افزود: اعضای این فراکسیون همه تلاش خود را برای رسیدن به  رشد اقتصادی و حل دیگر مشکلات جامعه به کار خواهند گرفت.

مقدسی پیرامون مباحث مطرح شده در مورد پوست اندازی لیست امید اظهار کرد: این تفسیر و تعبیر را قبول ندارم در واقع شورای مرکزی در حال ساماندهی فراکسیون امید است که در قالب کمیته‌های مختلف از جمله اقتصادی، فرهنگی، ...این ساماندهی آغاز شده است.

وی تاکید کرد: در همه فراکسیون ها گاهی اوقات نیز ممکن است شاهد تغییراتی باشیم و نظراتی مطرح شود اما اعضای فراکسیون امید از این فراکسیون جدا نخواهند شد و منسجم عمل خواهند کرد.

مقدسی افزود: ارتباط خوبی بین فراکسیون‌ها برقرار است و موضوع بسیار مهم این است که شاهد همراهی فراکسیون‌ها در مجلس هستیم. در رای اعتماد به وزاری پیشنهادی، فراکسیون‌ها با یکدیگر هماهنگ بوده و همکاری داشتند و همه در راستای منافع کشور با عقلانیت حرکت می‌کنند.

وی با بیان اینکه تندروها دیگر جایی در فضای فعلی مجلس ندارند، افزود: عقلانیت و اعتدالی را که شاهد هستیم در راستای دست یابی به اهداف  انقلاب و نظام جمهوری اسلامی است؛ در واقع اکنون در مجلس عقلانیتی حاکم است و برای همه خط قرمز هایی وجود دارد.

وی در پاسخ به این سئوال که چه میزان در راستای اهداف لیست امید حرکت کرده‌اید، اظهار کرد: اهداف لیست امید در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی است، بنابر این در شورای مرکزی فراکسیون امید دغدغه های جامعه مطرح و نظرات در خصوص مسایل ارائه می شود.

مقدسی تصریح کرد: مسائل و مشکلات در فراکسیون امید به صورت شفاف مطرح می‌شود و اگر انحرافی وجود داشته باشد نظرات و مسایل را با رعایت خط قرمز ها را در فراکسیون مطرح می‌کنیم.

وی همچنین در خصوص تعامل دولت و مجلس گفت: دولت کار خودش را به خوبی انجام داده و مجلس نیز از دولت حمایت می کند.

نماینده اراک، خنداب و کمیجان در مجلس دهم در بخش دیگری از این گفت و گو به دستاوردهای سفر هیات دولت به استان مرکزی اشاره کرد وگفت: در این سفر علاوه بر تخصیص اعتبارات عمرانی بحث تسهیلات ریالی و ارزی نیز تایید شد.

وی تصریح کرد: جهت تحقق برنامه های مصوب شده در سفر رییس جمهور به استان مرکزی به عنوان نماینده استان از استانداری و سازمان برنامه و بودجه که نماینده دولت هستند انتظار داریم که موافقنامه پروژه ها و طرح هایی که به تصویب رسیده و همچنین مصوبات سفر را هر چه زودتر مبادله کنند که آثار این سفر در زندگی مردم ملموس باشد.

مقدسی اظهار کرد: بعضی ها در صدد هستند تا دستاوردهای سفر هیات دولت به استان را بی ارزش کنند؛ اما ما به دنبال کتمان واقعیت ها و مشکلات موجود استان نیستیم؛ در این سفر سعی شد مصوبات خوبی را در حوزه بهداشت و درمان، راه و جاده ها، حوزه کشاورزی و رفع آلودگی هوای اراک داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه اجرایی شدن مصوبات از اهمیت بالایی برخوردار است، تصریح کرد: از استاندار استان انتظار داریم گزارش موافقت نامه های مصوبات سفر را هرچه زودتر به مردم ارائه دهند و به دلیل تخصیص صددرصدی اعتبار پروژه های سفر هر چه زودتر به دنبال اجرای آن باشند.

مقدسی خاطرنشان کرد: مجلس حمایت های لازم را از دولت خواهد داشت؛ اما این حمایت به معنای آن نیست که انتقادی نداشته باشیم. نمایندگان هر ضعف و اشکالی‌که ببینند را متذکر می‌شوند. وظیفه اصلی مجلس علاوه بر تصویب قانون نظارت بر حسن اجرای قوانین است از این رو قطعا مصوبات استان را پیگیری و بر روند اجرای آن نظارت خواهیم کرد.

استان مرکزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر