کد خبر: 429716 A

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد رشت خبر داد:

رئیس‌اداره فرهنگ و ارشاد رشت از برگزاری دومین جشنواره فیلم فجر در این شهرستان خبر داد و افزود: دومین‌جشنواره فجر از 12تا 22 بهمن ماه سال جاری در رشت برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا از رشت، محمد حسن‌پور ظهر امروز در نشست سوگواره صحنه این شهرستان اظهار کرد: اخیراً قبل از اجرای نمایش در رشت نشست‌های مطبوعاتی برگزار می‌شود که این اقدام بسیار خوب و جالب است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رشت از خبرنگاران خواست تا حضور خود در چنین مقوله‌هایی را تنها در قالب انعکاس خبر نگنجاند و در حوزه تئاتر به صورت تخصصی ورود کنند.

وی با بیان اینکه تئاتر نیازمند حمایت رسانه‌ها است، تصریح کرد: دستیابی به رشد و توسعه در مقوله‌های مختلف از جمله تئاتر نیازمند نگاه تخصصی است و باید در بخش‌های تئاتر، موسیقی خبرنگار تخصصی داشته باشیم و حضور مستمر خبرنگاران در این برنامه‌ها مهم است.

وی با بیان اینکه بین هنر و دین رابطه است، افزود: یکی از کارکردهای دین هنر و یکی از هنرهای نمایشی، تعزیه است که در ایران جایگاه و قدمت بالایی دارد.

حسن‌پور با اشاره به اینکه در شهر رشت خانواده‌هایی هستند که چند نسل تعزیه‌خوانی می‌کنند، خاطرنشان کرد: برخی از تکایای قدیمی شهر رشت قدمت بالایی دارد و به شهردار رشت پیشنهاد می‌شود تا با توجه به ایجاد پیاده‌راه فرهنگی از برگزاری تعزیه توسط تکایای قدیمی بهره‌مند شویم.

وی با اشاره به سوگواره صحنه گفت: یکی از سیاست‌های ما استفاده از ظرفیت‌های مراکز تحت پوشش بوده و اینگونه فعالیت‌ها باید با ایده و اجرای اصحاب فرهنگ و هنر باشد و از تمام آموزشگاه‌های شهر رشت می‌خواهیم در این ایده، سوگواره صحنه را همراهی کنند تا بتوانیم آن را در استان گسترش دهیم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رشت از برگزاری دومین جشنواره فیلم فجر در این شهرستان خبر داد و یادآور شد: دومین جشنواره فجر از 12 تا 22 بهمن ماه سال جاری در رشت برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز در نشست مذکور ضمن حمایت از برگزاری چنین ایده‌هایی گفت: برای ورود به چنین مباحثی باید در حوزه دین اطلاعات لازم داشته باشیم.

وحید فخرموسوی افزود: در سال جاری سه درجه معادل دکتری به استاد میر معنوی، استاد انوش نصر در زمینه تئاتر و نمایش و استاد محمدحسین مهدوی شاعر داده شد و برای دادن این درجات 10 چهره متخصص مورد ارزیابی قرار گرفت و به زودی تعدادی درجه دوم و سوم نیز به چهره‌های استان در زمینه فرهنگ و هنر داده می‌شود.

معاون فرهنگی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان هنر تعزیه را در حال فراموشی دانست و خاطر نشان کرد: هنر تعزیه نفس‌های آخرش را می‌کشد و بخشی از سوگواره صحنه می‌تواند به تعزیه بپردازد که یقینا این اقدام موثر است.

۲۲ بهمن جشنواره فیلم فجر دین فرهنگ و ارشاد اسلامی دومین جشنواره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر