کد خبر: 429743 A

استاندار کردستان تاکیدکرد:

ایلنا: استاندار کردستان بر بهره‌گیری از روش‌های مختلف در جهت اقتصادی‌کردن زندگی در شهرستان بیجار تاکید کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، عبدالمحمد زاهدی در دیدار با مجمع همدلان گروس با اشاره به اینکه باید در شهر و روستاهای بیجار زندگی اقتصادی و سرانه درآمد خانوارها افزایش یابد گفت: علاوه بر توسعه کشاورزی باید در حوزه صنعت و صنایع کوچک و همچنین مشاغل خانگی برنامه‌ریزی کرد.
 
وی با اشاره به اینکه مشاغل خانگی در بیجار با توجه به ظرفیت و  پتانسیل موجود در آن از حیث اقتصادی جواب خواهد داد گفت: دلسوزان شهرستان باید تلاش کنند صاحبان سرمایه و بومی آنجا را جهت سرمایه‌گذاری تشویق و ترغیب کنند.
 
زاهدی به گذر یک خط لوله گاز 56 اینجی از سمت زنجان به بیجار خبر داد و گفت: ما هم اکنون برای احداث یک واحد پتروشیمی در آن شهرستان مجوزهای لازم را اخذ کرده و در تلاش برای پیداکردن سرمایه‌گذار هستیم.
 
استاندار کردستان افزود: ایجاد واحد پتروشیمی در بیجار میتواند دارای ارزش افزوده فراوان و عامل ایجاد اشتغال پایدار و بلند مدت باشد.
 
وی با انتقاد از عدم توازن در سیستم برنامه‌ریزی متمرکز در موضوع توسعه اضافه کرد: با توجه به پیچیدن یک نسخه واحد برای سراسر کشور عملا توسعه متوازن اتفاق نیفتاده است.
 
زاهدی به نگاه عادلانه مدیریت استان در دولت تدبیر و امید به همه بخش‌ها و شهرستان‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: گام‌های بسیار خوب و اساسی برای توسعه راه‌های استان و شهرستان بیجار برداشته شده است و همینطور اقدامات موثری در جلوگیری از خام فروشی معادن صورت گرفته است.
 
استاندار کردستان در این دیدار از تمامی فعالان و نخبگان بیجاری خواست با تلاش و پشتکار مضاعف و خستگی ناپذیری راه توسعه و اعتلای این شهرستان را با توجه به مشکلات موجود آن هموارتر کنند.
 
در این جلسه اعضای مجمع همدلان گروس به بیان دیدگاه‌ها و نکته نظرات خود در بخش‌های مختلف برای حل مشکلات شهرستان بیجار پرداختند.

ایجاد اشتغال درآمد سرمایه صنایع کوچک مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر