کد خبر: 429825 A

عصر امروز انجام شد؛

ایلنا: همزمان با گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی شامگاه امروز 5 عنوان کتاب مولفان سمنانی در کتابخانه مرکزی استان رونمایی شد.

به گزارش ایلنا، در این مراسم که عصر امروز در محل کتابخانه مرکزی استان با حضور شماری از مسئولان، مولفان، شاعران و نویسندگان، برگزار شد کتاب‌های شامل مجموعه شعر "همسفر آرزوها" تالیف آرزو کواکبیان، مجموعه اشعار "اشک لاله‌ها" و "اشک نیزه‌ها"تالیف دوستعلی صالحی(هیکویی)، "آموزش روخوانی و روانخوانی قرآن‌کریم" تالیف مصطفی سپهر، "ریاضیات هنری و انیمیشن‌سازی همراه با نرم افزار متمتیکا" برای دانشجویان علوم، مهندسی و دبیران ریاضی و فیزیک تالیف قاسم حسین قنبری و کتاب "متمتیکا" برای دانش‌آموزان تالیف قاسم حسین قنبری و محسن لشنی است.

مدیرکل امور کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در آیین رونمایی این کتاب‌ها گفت: برگزاری آیین رونمایی کتاب به منظور آشنایی بیشتر مردم با ناشران و مولفان استانی و همچنین توجه به اهل‌قلم در استان و ایجاد انگیزه در آنها برای حضور موثر در این عرصه و تولید آثار فاخر ضروری است.

علیرضا شاه‌حسینی با بیان اینکه رونمایی از کتاب در کشورهای اروپایی هفته اول انجام می‌شود ولی متاسفانه در کشور ما پس از گذشت شش تا هفت‌ماه این آیین برگزار می‌شود، اظهار کرد: باید برای تشویق مردم به خرید کتاب‌های نویسندگان استانی و ترویج فرهنگ کتابخوانی تلاش کرد و در این‌باره مشارکت و عزم ملی همه مسئولان را می‌طلبد.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از نویسندگان استان‌سمنان برای علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی ناشناخته هستند، افزود: خوشبختانه در استان شاهد نویسندگانی هستیم که درباره فرهنگ بومی شهر و دیار خود کتاب‌هایی را تالیف و در اختیار علاقه‌مندان قرار داده‌اند و ما باید این مولفان و آثارشان را به جامعه و مردم معرفی کنیم.

مولفان سمنانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر