کد خبر: 433805 A

دبیر حزب توسعه وسازندگی استان آذربایجان غربی:

ایلنا: جریان اصلاحات همیشه در فضای حاکم بر کشور به پاکدستی و پرداختن به حقوق مردم پایبند بوده است.

«عطاا.. شمس» دبیر حزب توسعه وسازندگی ایران اسلامی در استان آذربایجان غربی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، درباره نقش جریان اصلاحات در روی کار آمدن دکتر حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ و انتخاب دوباره او در انتخابات سال آینده عنوان کرد: قبل از هر تحلیلی باید این موضوع مهم را بدانیم که بزرگان اصلاحات در انتخابات خرداد ۹۲ نقشی غیرقابل انکار و تاثیرگذار داشته‌اند و اگر در آن برهه بیانیه تاریخی سیداصلاحات نبود؛ امروز فرد دیگری را بر مسند ریاست جمهوری شاهد بودیم.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره بر فضای سیاسی حاکم بین جریان اصلاح‌طلبی در استان آذربایجان غربی گفت: متاسفانه حمایت قاطع اصلاح‌طلبان استان آذربایجان غربی از دولت تدبیر و امید در این استان و سومین استانی که بالا‌ترین آرا را در سبد دکتر روحانی در انتخابات داشت، کمرنگ شده است.

وی افزود: متاسفانه سهم جریان اصلاحات در عرصه مدیریتی استان آذربایجان غربی بسیار کمرنگ است و اگر تنی چند از دوستان اصلاح‌طلب در فضای مدیریتی استان نبودند؛ حتی می‌توانستیم بگوییم که نقش این جریان به کلی در این استان حذف شده است.

وی در مورد وعده‌های دولت از جمله احیای دریاچه ارومیه در این استان افزود: خوشبختانه بحث مهم و حیاتی دریاچه ارومیه یکی از اولویت‌ها و دغدغه‌های دولت در سطح کلان کشوری و حتی منطقه و جهانی احیای دریاچه ارومیه است. حتی در اولین جلسه هیات وزیران بعد از روی کار آمدن دولت روحانی اولین مصوبه این جلسه بحث احیای دریاچه ارومیه بود.

وی ادامه داد: متاسفانه با کاهش قیمت نفت و صد‌ها طرح نیمه تمام برجای مانده از دولت گذشته و مبارزه با مشکلات ریزگردهای کشورهای همسایه و احیای بسیاری از تالاب‌ها در کشور؛ مقداری سرعت کار در این زمینه پایین آمده بود که با فعالیت‌های اخیر ستاد احیا؛ بدون شک در دولت دوم حسن روحانی احیای دریاچه ارومیه را بطور کامل شاهد خواهیم بود.

شمس ترمیم اقتصادی دولت در این استان را مناسب ارزیابی کرد و گفت: زمانی تجارت واحدهای تولیدی این استان با کشورهای همسایه و خارج از کشور به مرز صفر رسیده بود ولی امروزه در سایه برجام و همکاری بانک‌ها و حمایت‌های استاندار آذربایجان غربی با واحدهای تولیدی مقداری از واحدهای تعطیل شده به دنیای کسب وکار بازگشته‌اند وتن‌ها مشکلی که امروزه می‌تواند واحد‌های تولیدی را با مشکل مواجه کند بحث رکود است که با تزریق ۱۱ هزار میلیاد تومان دولت در این زمینه امیدواریم این مشکل نیز بزودی حل شود.

عطا ال... شمس نتایج انتخابات جبهه توسعه وسازندگی ارومیه باشگاه احزاب حمایت از جریان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر