کد خبر: 433995 A

محسن مهیمنی در گفت و گو با ایلنا مطرح کرد:

ایلنا: یک فعال سیاسی، درخواست کرد تا جوانان اصلاح طلب متخصص و مجرب استان گلستان همراه با سیاست‌های اصلاح طلبان کشور برای حضور جدی در پنحمین دوره شوراهای شهر شرایط خود را بررسی و برای حضور در انتخابات نام نویسی کنند.

محسن مهیمنی در گفت‌وگو با ایلنا با اشاره به پنجمین دوره انتخابات شورای شهر گفت: انتخابات پیش روی شورای شهر نخستین فاز و مکانیزم ورود جدی و رسمی «جوانان اصلاح طلب» به چرخه سیاستگذاری کشور است، لذا جوانان اصلاح طلب استان گلستان، به تبع کشور، باید خود را برای حضور در انتخابات در قالب نامزد رسمی آماده کنند.

وی افزود همانطور که دکتر عارف رییس شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان کشور چندین بار تاکید کرده است، سیاست این شورای واحد در انتخابات پیش رو حمایت جدی و تاکید بر ورود جوانان اصلاح طلب به شوراهای شهر در سراسر کشور است.

این فعال سیاسی تاکید کرد پس از حدود یک دهه رخوت سیاسی و بی توجهی به انرژی، ابتکار، دانش، تخصص و شبکه های ارتباطی جوانان اصلاح طلب در فاصله سال 84 تا 92، این انتخابات می‌تواند نخستین فرصت و مکانیزم مناسب برای جبهه اصلاح طلبان باشد تا با حمایت از جوانان هم نسبت به «ادای دین» خود به جوانان و هم نسبت به نوسازی فکری و تجدید چرخش قدرت اقدام کنند.

وی تصریح کرد: قطعا جوانان اصلاح‌طلب نیروهای متعهد و هزینه داده‌ای هستند که در دو دهه از تولد و فعالیت جریان اصلاحات هم همراه جدی آن بوده‌اند و هم از آرمان‌های آن کوتاه نیامده‌اند.

مهیمنی افزود: بهتر است جوانان اصلاح طلبی که علاوه بر وجود شرایط عمومی (سنی و تحصیلات)، دارای تخصص در حوزه های تحصیلی سیاسی-حقوقی، شهری-جغرافیایی، عمران-شهرسازی، و فرهنگی-هنری هستند و علاوه بر آن در فاصله دو دهه گذشته با حضور در احزاب اصلاح‌طلب و تشکل‌های مدنی رفتار جمعی و تشکیلاتی را آموزش دیده‌اند از نام نویسی در این انتخابات دریغ نکنند. بدون شک بعد محلی انتخابات شورای شهر و همچنین شکاف‌های سیاسی، قومی، جنسی و مذهبی باعث تفرق و تعدد نامزدهای انتخابات شورای شهر در کشور و به خصوص شهرهای استان گلستان خواهد شد، اما با تدبیر و همت شوراهای اصلاح طلبان و همراهی فعالان سیاسی و جوانان هم می توان به لیست واحد و وحدت رویه رسید و هم جوانان متخصص این جبهه سیاسی را به صورت مناسب مورد حمایت قرار داد.

این روزنامه نگار با اشاره به وجود تعداد زیادی از جوانان اصلاح طلب واجد شرایط در شهرهای مختلف استان گلستان، گفت: قطعا در غالب شهرهای استان می توان از کسانی که از نسل تربیت شده دوران 8 ساله اصلاحات هستند و واجد شروط حضور در انتخابات شورای شهر هستند کسانی را یافت که بتوانند در نهاد شورا نیز مفید و موثر واقع شوند.

بنیانگذاران مجمع جوانان اصلاح طلب گلستان (وفاق) اضافه کرد: بنا بر آخرین آمار رسمی ثبت شده، در استان گلستان، حداقل حدود 20 هزارنفر به صورت تمام وقت و نیمه وقت با تشکلهای مدنی و سیاسی در ارتباط و همکاری بوده اند که دارای پراکندگی در شهرستان‌های مختلف هستند. از این تعداد حدود 5000 نیروی تربیت شده تشکل‌ها از فارغ التحصیلان لیسانس تا دکترا بوده‌اند. با این احتساب می‌توان گفت که در دو دهه گذشته، و به خصوص در دوران دولت اصلاحات، نسلی از فعالان شناخته شده و گمنام مدنی با تخصص‌های مختلف در استان گلستان داریم که لازم است توسط نهادهای مسوول مانند شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان شناسایی شوند تا برای حضور در انتخابات شوراها از ظرفیت آنها استفاده و حمایت شود.  

مهیمنی در پایان گفت: بهتر است جوانان اصلاح طلب گلستانی در شهرهای مختلف استان از هم اکنون نسبت به حضور با برنامه خود، تنظیم گفتمان و سیاست‌های توسعه شهری، شناسایی شبکه‌های تشکل‌های مدنی در شهر خود، مطالعه مشکلات و مسایل محلی-شهری، بررسی اختیارات و فرصت‌های موجود در شورای شهر، و به خصوص تقویت ارتباط با شوراهای اصلاح طلبان مبادرت کنند تا در ماه‌ها و روزهای منتهی به انتخابات با تراکم مشکلات و کمبود وقت و اقدامات عجولانه روبرو نشوند. باید تاکید کرد که نباید شور حضور جوانان اصلاح طلب بدون شعور و آگاهی و مطالعه و تدبیر مناسب و برنامه‌ریزی منجر به حرکات بی هدف و بدون چارچوب شود.

انتخابات شورای شهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر