کد خبر: 434069 A

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان:

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان گفت: آتش‌سوزی‌های جنگلی که جمعه شب در شهرستان‌های لاهیجان و لنگرود رخ داد، مهار شده است.

به گزارش ایلنا از رشت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان، افشین عزیزی بیان کرد: دو مورد آتش سوزی یکی در مراددهنده شهرستان لاهیجان به وسعت 20 هکتار و یک مورد دیگر در وسیرود کومله شهرستان لنگرود به وسعت کمتر از یک هکتار  رخ داد که خوشبختانه مهار شده است.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان با یادآوری تندباد شب گذشته در آستارا ادامه داد: این تندباد، با سرعت 115 کیلومتر در این شهرستان وزید و آسیب هایی به تعدادی از سربندی های شهر وارد کرد.

وی افزود : بیشتر آتش سوزی مربوط به باغات متروکه بود.

عزیزی اضافه کرد: همچنین تندباد موجب قطع برق تعدادی از روستاهای شهرستان تالش از جمله حویق و کشلی شد که در حال حاضر، برق روستاهای بزرگ وصل شده است.

اداره کل هواشناسی گیلان نیز بیشترین سرعت وزش باد روز گذشته را مربوط به آستارا با 115 کیلومتر در ساعت و ساعت 21 و 30 دقیقه اعلام و بیان کرده که وزش باد در استان همچنان ادامه دارد.

بنا به اعلام اداره هواشناسی گیلان، آسمان امروز شنبه استان صاف تا نیمه ابری، بعضی ساعت ها وزش باد گرم بعضی نقاط شدید و خیلی شدید خواهد بود.

آتش سوزی برق مدیریت بحران وزش باد لاهیجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر