کد خبر: 434226 A

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب:

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب از رخوت فضای دانشگاه تبریز انتقاد کرد.

محمد پورحسن در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: در تاریخ فعالیت جنبش دانشجویی،فعالیت تشکل های سیاسی دانشگاه های تبریز همواره وجود داشته و مهم بوده است.

وی افزود: در مقطعی که احمدی نژاد در مصدر امر قرار داشت و با وجود محدودیت هایی که در خصوص تشکل های دانشجویی اصلاح طلب اعمال می شد ،همراهی و همکاری دانشجویان  در اعلام موضع اتفاقات سیاسی وجود داشته است. وقتی با سیاست های دوره ۸ ساله دولت احمدی نژاد انجمن اسلامی دانشگاه تبریز به محاق توقیف و تعطیلی رفت ،باز هم صدای فعالین دانشجویی به سکوت کشیده نشد.آنها در طول آن سال ها با همراهی با احزاب و سایر تشکل های فعال دانشجویی اعلام می کردند هنوز در صحنه ی فعالیت دانشجویی حضور دارند.

پورحسن با اشاره به اینکه بعد از روی کار آمدن دولت حسن روحانی انجمن اسلامی دانشگاه تبریز احیا و دوباره شروع به فعالیت نموده است تاکید کرد: در این سال ها انجمن اسلامی دانشگاه آزاد تبریز به همراه سایر تشکل‌های اصلاح طلب دانشجویی سایر دانشگاه در مناسبت های مختلف حضور فعال خود را اعلام کرده اند اما ۱۶آذر امسال و برنامه های تشکل های دانشجویی ازنبود برنامه و همایش های دانشجویی در دانشگاه های تبریز حکایت دارد.

وی تاکید کرد: گذشته فعالیت تشکل های دانشجویی دانشگاه های تبریز این رخوت و سستی را قبول نمی کند.  قطعا خوی و خصلت آرمان خواهی دانشجویی آنها را در برگزاری مراسم ۱۶ آذر مصمم می کند. با این وصف عدم برگزاری مراسم ۱۶ آذر در دانشگاه های تبریز جای تامل دارد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: اگر برخی شنیده ها به موکول شدن این مراسمات بعد روز های ۱۶ آذر صحت داشته باشد باید  معیار و مبنای این موکول شدن را بررسی کرد. در هر صورت بزرگداشت روز دانشجو  نشان دهنده ی میزان گشایش در فضای سیاسی ،دانشجویی است. اگر مصلحتی هم در برگزاری این مراسمات در ایام دیگر وجود داردباید همه این مصلحت سنجی ها با مشارکت تشکل های دانشجویی و شنیدن سخن آنها انجام گیرد. با این حال سکوت و بی عملی  در روز دانشجو در یکی از شهر های دانشگاهی زیبنده مقامات سیاسی و تشکل های دانشجویی نیست.

وی تاکید کرد: البته نباید در این خصوص تشکل های دانشجویی را مقصر دانست. چرا که صدور مجوز سخنرانی برای تشکل های اصلاح طلب همواره با مشکل مواجه بوده و این تشکل ها همواره از مقامات سیاسی در این خصوص گله مند بوده اند.

آذربایجان شرقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر