کد خبر: 435151 A

ملاوردی در ارومیه مطرح کرد:

معاون زنان و امورخانواده رئیس‌جمهور در ارومیه گفت: راه موفقیت کشور از مسیر برجام می‌گذرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شهیندخت مولاوردی در این مراسم که به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو در سالن همایش‌های اداره برق ارومیه برگزار شد، گفت: اگر گذشته نه چندان دور را از یاد نبرده باشیم، مشاهده می‌کنیم که در سال ۸۴ دولت نهم همزمان با آغاز سند چشم انداز ۲۰ ساله نظام روی کار آمد اما در پایان دولت‌های نهم و دهم و زمانی که کارشناسان بسیاری از شاخص ها را ارزیابی کردند، ناکامی و عدم تحقق برنامه ها ملموس بود.

مولاوردی افزود: در آن زمان شاهد رشد بی سابقه قیمت نفت بودیم اما در نتیجه تحریم های  ظالمانه و همچنین مدیریت ناکارآمد نرخ تورم از ۸ درصد ابتدای دولت نهم به ۴۵ درصد در پایان دولت دهم رسید. اندوخته ارزی صفر، قدرت خرید مردم به ۴/۱ کاهش یافت و این ها به دولت یازدهم به ارث رسید.

وی افزود: اگر بازهم گذشته نه چندان دور را از یاد نبرده باشیم، متوجه می‌شویم در چند سال گذشته کمتر کسی جرات می کرد اسم جنبش دانشجویی را ببرد.

تبدیل شدن ایران به قدرت منطقه ای

نماینده دولت در مراسم روز ۱۶ آذر در ارومیه، با اشاره به عملکرد دولت از سال ۹۲ تا به امروز، اظهار کرد: در ایام انتخابات همه کاندیداها یک صدا اعلام می کردند که برای نجات ایران از ورطه سقوط به پای کار آمده اند. در آن روزها شعار دکتر روحانی مبنی بر "نجات اقتصاد، احیای اخلاق و تعامل سازنده با دنیا" مورد اقبال مردم قرار گرفت.

به گفته مولاوردی، دولت با عملکرد خود توانست تورم را تک نرخی کند و برای حل مشکل رکود حاکم تلاش می‌کند اما زمانی که هم بر کشور رکود حاکم است و هم تورم افسار گسیخته است برای حل موضوع، برنامه ریزی طولانی مدتی لازم است.

وی عملکرد خارجی دولت را مهمترین دستاورد آن خواند و گفت: خروج کشور از بند هفتم شورای بین‌الملل با تدبیر دولت انجام گرفت. در سایه گفتگو و مذاکره ایرانی که با مدیریت اشتباه در دنیا منزوی شده بود، امروز تبدیل به یک ابرقدرت در منطقه شده است و می تواند حق ملت را از حق از حلقوم ۵+۱ بیرون بکشد.

برجام؛ راه موفقیت

معاون زنان و امور خانواده رئیس جمهور، افزود: برای رونق اقتصادی به ۲۰۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در سال نیاز داریم. بنابراین، بخش اعظمی از موفقیت‌ها از مسیر برجام می‌گذرد. اگر برجام نبود الان سقف آرزوهای‌مان، برنامه نفت در برابر غذا بود. اگر برجام نبود، صادرات نفت ایران به صفر رسیده بود. اگر برجام نبود دلار قیمتی بالای ۱۰ هزار تومان داشت.

مولاوردی درباره جنبش دانشجویی اظهار کرد: جنبش دانشجویی شاخک حساس جامعه است که زودتر مشکلات را می‌فهمد و واکنش نشان می‌دهد. آگاه باشید، در زمینه رشد و بسترسازی برای انجمن‌های اسلامی دولت بسیار تلاش کرده است اما ۳ سال زمان کافی برای حل تمام مشکلات نیست.

آذربایجان غربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر