کد خبر: 435347 A

استاندار کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد:

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نتایج سفر دولت تدبیر و امید به این استان را تشریح کرد.

به گزارش  ایلنا از یاسوج؛ سید "موسی خادمی " که در شبکه  دنا سخن می گفت، با بیان اینکه در آینده نزدیک شاهد اثرات سفر رئیس جمهور به استان خواهیم بود، گفت: در حوزه اقتصادی اعتبار 955 میلیون یورو برای 57 طرح صنعتی تامین منابع شده که البته بخش خصوصی باید پیگیری کند  و این تسهیلات را دریافت کند. 

وی با اشاره به اینکه 140 میلیارد تومان یارانه سود تسهیلات دریافت کرده‌ایم که چون کار نو و تازه ای است هنوز راهکار آن اندیشیده نشده است، حالا دنبال نحوه اجرایی شدن آن هستیم، افزود: صندوق توسعه استان از دیگر مصوبات است که در برنامه ششم توسعه برای سایر استان‌ها نیز پیشنهاد شده است . 

مدیریت ارشد کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد:  با ستاد فرمان اجرایی حضرت امام (ره) قرارداد بسته‌ایم که 100 میلیارد تومان کار عمرانی در سه منطقه محروم استان را آغاز خواهند کرد .

خادمی با تشریح مصوبات عمرانی  سفر دولت روحانی به کهگیلویه و بویراحمد گفت: در حوزه عمرانی 966 میلیاردتومان برای سال‌های 95 و 96  برای استان مصوب شده که البته با پیگیری‌های بعدی به 980 میلیارد تومان رسید. 

این مقام مسئول فاضلاب شهرهای سی‌سخت؛ چرام و دوگنبدان؛ طرح‌های کشاورزی و باغبانی؛ طرح‌های تامین آب شهر ها و دشت های استان را از مهم ترین طرح های عمرانی مصوب شده در این سفر برشمرد و افزود: یکی از کمبودهای تاریخی مردم شهرهای استان این است که کنار سد کوثر هستند ولی از نعمت آب بی بهره هستند که تلاش وسیعی انجام شد و بودجه 60 میلیاردی برای آبرسانی به  شهرهای "چرام ؛ لنده ؛  سوق و دهدشت " در نظر گرفته شد .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به کمبود آب در "یاسوج " ادامه داد:  آبرسانی به یاسوج از پروژه‌های اصلی است که 10 میلیارد تومان برای آبرسانی به مرکز استان از رودخانه بشار تخصیص داده شد و پنج میلیارد هم برای ترمیم شبکه فرسوده ابرسانی آن در نظر گرفته شد . 

این مقام مسول برنامه بلند مدت برای رفع مشکل کم آبی مرکز استان را تامین از سد تنگ سرخ دانست و گفت : سد تنگ سرخ از پروژهای مهم استان است که قبلا در اختیار فارس بود و 60 میلیارد تومان برای استان خسارت داشت که فارس حاضر به جبران خسارت نبود و با پیگیری های انجام شده  الان ساخت و اجرای این سد از  فارس  گرفته شده و به استان کهگیلویه و بویراحمد واگذار  که با هدف تامین آب شرب و صنعت و باغبانی یاسوج اجرایی خواهد شد .  

مدیریت ارشد کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه  گردشگری محور توسعه استان بخصوص بویراحمد و دنا است، خاطرنشان کرد: در این سفر، 10 میلیارد تومان  برای کمک به زیر ساخت های گردشگری در نظر گرفته شده است.

خادمی با اشاره به تخصیص بودجه لازم برای حوزه بهداشت و درمان استان در این سفر گفت: بیمارستان‌های "یاسوج و باشت " تا هفته دولت 96 قطعا به بهره برداری می رسد و  برای بیمارستان‌های" بهمئی و دوگنبدان" اعتبار لازم در نظر گرفته شد. 

وی با بیان اینکه کهگیلویه و بویراحمد از استانهای حادثه خیز است از تخصیص 2 میلیارد تومان  برای هلال احمر  استان خبر داد .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اهمیت محورهای ارتباطی برای توسعه استان گفت: 220 میلیارد تومان برای محور"پاتاوه - دهدشت"در نظر گرفته شده و باید تا پایان 96  به بهره برداری برسد و از سویی 35 میلیارد تومان برای محور  دوبانده" گچساران- دهدشت  "در نظر گرفته شده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد مصوبه ایجاد پارک علم و فن آوری در استان را از مصوبات مهم این سفر دانست و تاکید کرد: اگر پیگیری نکنیم این مصوبات روی زمین می ماند و عملی نخواهند شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد دولت کهگیلویه و بویراحمد گردشگری دنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر