کد خبر: 438978 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم خبرداد:

ایلنا: رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از افتتاح بیمارستان فرقانی قم با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، ابوالفضل ایرانی خواه با اشاره به افتتاح این بیمارستان اظهار داشت: این بیمارستان فردا 29 آذرماه با حضور لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در قم افتتاح خواهد شد.

وی افزود: این بیمارستان در 27 هزار مترمربع زیربنا و با 350 تخت در 9 طبقه احداث‌شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم عنوان کرد: این بیمارستان دارای 11 اتاق عمل بوده و به‌عنوان یکی از مجهزترین بیمارستان‌های استان به‌حساب می‌آید.
 
ایرانی خواه افزود: عملیات احداث این بیمارستان از 20 سال پیش آغاز شده بود که تا سال 93 متوقف بود که از سال 93 به بعد با تلاش‌های صورت گرفته شاهد افتتاح این پروژه عظیم درمانی هستیم.
 
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به راه‌اندازی بیمارستان فرقانی قم اظهار داشت: از زمانی که این دولت سرکار آمد تمامی تأکیدها بر اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام بود که بر این اساس اتمام عملیات عمرانی بیمارستان فرقانی نیز در دستور کار قرار گرفت.
 
علی‌اصغر اکرمی گفت: طبق موافقت‌نامه‌ها با سازمان برنامه‌وبودجه باید این پروژه تا سال 93 به اتمام می‌رسید اما به دلیل اینکه طی سال‌های قبل عملیات اجرایی آن متوقف بود عملاً امکان اتمام بیمارستان وجود نداشت.
 
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: باوجوداینکه این پروژه از سال 76 آغازشده بود، در مدیریت جدید دانشگاه علوم پزشکی قم و در دولت یازدهم، برنامه بر این شد تا بتوانیم این پروژه عظیم را به اتمام برسانیم و به همین منظور از سازمان برنامه‌وبودجه موافقتی کسب شد تا بتوانند اعتبار اتمام این پروژه را هزینه کنند.
 
اکرمی بیان کرد: با توجه به محدودیت بودجه‌های دولتی امکان اتمام پروژه بیمارستان فرقانی از این طریق نبود و به همین منظور برای اخذ وام موافقت هیئت‌ رئیسه و هیئت‌ امنا کسب شد و نخستین اقساط وام در اسفندماه سال 93 تحویل و عملیات اجرایی مجدد آغاز شد.
 
وی در خصوص هزینه‌های این بیمارستان گفت: از ابتدای ساخت این بیمارستان تاکنون 170 میلیارد تومان هزینه ساخت و تجهیز شده که 50 میلیارد تومان اعتبار آن از طریق وام بوده است.
 
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: برای تجهیز این بیمارستان از بهترین تجهیزات پزشکی به‌روز استفاده‌شده و در خصوص تأمین نیروی انسانی این بیمارستان نیز بخشی از نیروها تأمین و بخشی دیگر با موافقت‌های صورت گرفته به‌زودی جذب می‌شوند.
 
اکرمی به مشخصات بیمارستان اشاره کرد و گفت: این بیمارستان در 27 هزار مترمربع زیربنا و با 350 تخت در 9 طبقه احداث‌ شده که دارای واحدهای پشتیبانی ازجمله استریل مرکزی، شستشوی البسه، آشپزخانه، موتورخانه فول ظرفیت و... است.
 
وی بیان‌کرد: بیمارستان فرقانی دارای 10 دستگاه آسانسور است که این آسانسورها به‌گونه‌ای طراحی‌شده که هر بخش آسانسور ویژه خود را دارد.
 
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی قم ادامه داد: این بیمارستان دارای 11 اتاق عمل و 20 تخت ICU است که چهار تخت از این تخت‌ها مجهز به دستگاه دیالیز است، همچنین 18 تخت نیز ویژه NICU در این بیمارستان دایر شده است.
 
اکرمی گفت: بیمارستان فرقانی در 9 طبقه دایر شده که طبقه نهم آن دارای 24 سویت ویژه پزشکان خانم و آقا است که بتوانند با حضور در آن‌ها به‌عنوان پزشک مقیم فعالیت کنند.
 
وی تصریح کرد: تمام تلاش ما بر این است که با حمایت وزیر محترم در راستای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام تلاش کنیم به‌ گونه‌ای که سال گذشته مجموعه پردیس دانشگاهی را به اتمام رسانده و امسال نیز بیمارستان فرقانی و در آینده نه‌چندان دور اورژانس هوایی، بیمارستان نیروگاه و بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) نیز تکمیل و راه‌اندازی خواهد شد.

بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی دولت رئیس مجلس شورای اسلامی قم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر