کد خبر: 440280 A

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان خبر داد:

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان از آمادگی راهدارخانه‌های استان زنجان خبر داد و گفت: در استان ۲۸ راهدارخانه آماده ارائه خدمات به ناوگان حمل و نقل جاده‌ای هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، ایرج دست نشان، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان امروز چهارشنبه (۱دی) در ویژه برنامه هفته حمل و نقل و راهداری استان زنجان اظهار کرد: همزمان با ۲۶ آذر سال ۶۲ به فرمان تاریخی حضرت امام ناوگان حمل و نقل نسبت به تخلیه کشتی‌های حامل کالاهای مردم اقدام کردند و از اینرو در سال ۷۶ از سوی شورای فرهنگی کشور این روز به عنوان روز حمل و نقل نامگذاری شد.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد از جابه جایی کالا و مسافران از طریق حمل و نقل جاده‌ای محقق می‌شود، گفت: استان زنجان در طول سال ۵ میلیون تن کالا و ۲ میلیون مسافر جابه جا می‌کند.

این مقام مسوول با بیان اینکه سیاست‌های سازمان حمل و نقل و راهداری مبتنی بر افزایش سطح ایمنی در بخش حمل و نقل و کالا و راهداری است، ادامه داد: با افزایش ایمنی راه‌ها مردم در آسایش تردد خواهند کرد.

به گفته دست نشان برای دستیابی به سیاست‌های سازمان همراهی و همکاری تمام کارکنان لازم است، گفت: ۵۴۰ نفر در حوزه راهداری زمستانی فعالیت می‌کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان از آمادگی ۵۰ اکیپ راهداری در طرح زمستانی خبر داد و افزود: در استان زنجان ۲۸ راهدارخانه وجود دارد که آماده خدمت رسانی به ناوگان حمل و نقل جاده‌ای در حوزه استحفاظی استان زنجان است.

به گفته دست نشان ۲۲۷ دستگاه ماشین آلات با تجهیزات کامل در محورهای مواصلاتی استان حضور دارند و راهداران استان در آمادگی کامل به سر می‌برند.

این مقام مسوول از وجود ۳۷ دوربین نظارتی، ۲۰ دوربین ثبت تخلف و ۵۸ تردد شمار در محورهای مواصلاتی استان زنجان خبر داد و یادآور شد: ارتقای سطح ایمنی در جاده‌ها از مهم‌ترین سیاست‌های این سازمان محسوب می‌شود.

وی به آمار هشت ماهه استان در خصوص تصادفات جاده‌ای و آمار مرگ و می‌ر‌ها اشاره کرد و گفت: در این بازه زمانی ۱۷۱ نفر در جاده‌های استان زنجان جان خود را از دست داده‌اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان به کاهش ۸. ۵ درصدی این رقم در مقایسه با سال گذشته اشاره کرد و افزود: در این بازه زمانی با افزایش ۱۴ درصدی تردد در محورهای مواصلاتی استان مواجه هستیم.

دست نشان با بیان اینکه بیشتری تلفات جاده‌ای مربوط به آزاد راه زنجان- قزوین است، ادامه داد: این تلفات در نتیجه واژگونی خودرو اتفاق افتاده است.

این مقام مسوول خاطرنشان کرد: یک چهارم از متوفیان مربوط به وانت بار‌ها، یک چهارم دیگر از آمار متوفیان هم مربوط به راکبین موتور سیکلت می‌باشد که سهم ۶۰ درصدی در جاده‌های روستایی دارند.

دست نشان با بیان اینکه امسال با افزایش ۴۰ درصدی تعداد متوفیان در جاده‌های استان مواجه بودیم، گفت: در این بازه زمانی یک چهارم از متوفیان هم مربوط به ناوگان سنگین در آزاد راه زنجان به قزوین بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان از شناسایی ۱۲۰ نقطه حادثه خیز در جاده‌های استان خبر داد و گفت: در کمیسیون ایمنی تنها ۴۷ نقطه مصوب شد.

وی در پایان سخنان خود به برخی از اقدامات اصلاحی در این نقاط اشاره کرد و گفت: در هفت نقطه از این نقاط با ۱۰ میلیارد تومان اعتبار اقدامات اصلاحی انجام شده است.

حمل و نقل استان زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر