کد خبر: 440283 A

دادستان عمومی کرمان خبرداد:

ایلنا: دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از انهدام باند عتیقه فروشان قلابی و دستگیری چهار نفر در این رابطه در کرمان خبرداد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان کرمان، دادخدا سالاری افزود: در پی وصول گزارش‌ها و اعلام شکایت فردی مبنی بر اینکه افرادی ناشناس با اغفال وی و شگردهای متقلبانه در قالب فروش عتیقه و سکه‌های قدیمی میلیاردها ریال از وی کلاهبرداری کرده‌‌اند، این موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی بیان کرد: پس از انجام تحقیقاتی توسط بازپرس شعبه سوم ویژه مبارزه با جعل و کلاهبرداری دادسرای عمومی و انقلاب کرمان مقابله با افعال مجرمانه متهمان در دستور کار قرار گرفت و با تشکیل تیم ویژه در پلیس آگاهی استان کرمان، دستورات قضایی برای شناسایی متهمان صادر و به پلیس ابلاغ شد.

سالاری با اشاره به شگرد این کلاهبرداران گفت: براساس گزارش‌های تیم عملیاتی و اطلاعاتی ویژه پلیس آگاهی کرمان روند کار مجرمان که بصورت باندی و حرفه ای عمل می‌کردند به این شکل بوده است که با سرقت مدارک شناسایی از داخل خودروها و و گاهی با خرید اسناد هویتی و اجاره‌ای از افراد، در چند شهر فعالیت مجرمانه داشته و با افتتاح حساب به وسیله مدارک جعلی افراد زیادی را با روش وعده فروش عتیقه و سکه‌های قدیمی اغفال و از آنها مبالغ کلانی کلاهبرداری کرده‌اند.

دادستان کرمان تصریح کرد: پس از چند ماه کار تحقیقاتی و عملیاتی، متهمان شناسایی و محل‌ها و پاتوق‌های آنان مورد تعقیب و مراقبت قرار گرفت که در نهایت نیروهای پلیس و تیم عملیاتی به منازل و محل‌های مخفی مجرمان وارد و چهار نفر از اعضای اصلی باند را دستگیر کردند و چند قبضه سلاح گرم، مهمات جنگی و اسناد و مدارک جعلی و سیم کارت‌های تلفن همراه که متهمین با این وسایل به افعال مجرمانه متعددی اقدام می‌کردند و همچنین مواد مخدر و اسناد و مدارک سرقت شده از افراد مختلف کشف و ضبط شد.

وی افزود: توسط اعضای این باند میلیاردها ریال از افراد مختلفی کلاهبرداری به عمل آمده و تاکنون چند حساب بانکی که با سوء استفاده از اسناد سرقتی توسط متهمین افتتاح و از این حساب‌ها سوءاستفاده می‌کردند، مسدود شده است.

سالاری ضمن قدردانی از تلاش‌های شبانه روزی کارمندان قضایی و پلیس آگاهی استان کرمان در جهت برخورد قاطع با جرائم سازمان یافته گفت: پرونده مذکور بصورت ویژه مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

استان کرمان انقلاب تلفن همراه مواد مخدر دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر