کد خبر: 440292 A

رئیس پلیس راه استان زنجان:

ایلنا: رئیس پلیس راه استان‌زنجان گفت: طرح زمستانی از (۱۶ آذر) آغاز و تا (۲۹ اسفند) امسال با حضور دستگاه‌های مربوطه در استان اجرا می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، اصغر سیرمحمدی در ویژه‌برنامه هفته حمل و نقل و راهداری استان زنجان اظهار کرد: علی‌رغم بارش‌های مکرر در راه‌های استان برای مدیریت به‌موقع با مشکل خاصی مواجه نشدیم.

وی با اشاره به برگزاری طرح زمستانی در استان ادامه داد: طرح زمستانی از (16 آذر) آغاز و تا (29 اسفند) امسال با حضور دستگاه‌های مربوطه در استان اجرا می‌شود.

این مقام مسوول هدف از اجرای این طرح را ارائه خدمات به ناوگان حمل و نقل جاده‌ای و تردد کنندگان در محورهای مواصلاتی استان زنجان عنوان کرد.

در ادامه مدیرکل هواشناسی استان هم با اشاره به نقش کلیدی این مجموعه در تامین ایمنی در حمل و نقل جاده‌ای، دریایی و هوایی، ادامه داد: از این‌رو شرایط جوی بویژه در نیمه‌دوم سال با حساسیت ویژه‌ای اطلاع رسانی می‌شود.

احد یاغموری با بیان اینکه بُرد پیش‌بینی جوی به مدت یک هفته است، افزود: این اطلاعات از طریق وب‌سایت، تلفن گویا، شبکه دولت و ارسال پیامک در اختیار افراد و مسوولان قرار می‌گیرد.

به گفته وی، شدت وزش باد، شدت سرما و میزان بارش در وضعیت حمل و نقل اثرگذار است از این‌رو افراد باید قبل از تردد در محورهای مواصلاتی و راه‌های استان از وضعیت جوی مطلع شوند.

در ادامه معاون حمل و نقل اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: اطلاع‌رسانی از طریق سیستم‌های هوشمند دیجیتالی در راهداری انجان می‌شود تا از این طریق ایمنی در جاده‌های استان فراهم شود.

به گفته آقاخانی حمل و نقل همچون خون در رگ‌های جامعه در حرکت است و به عنوان شاخص توسعه در جوامع محسوب می‌شود.

در ادامه این مراسم به مناسبت روز راهداری، ماشین‌آلات راهداری به صورت رژه در سطح شهر به حرکت درآمدند.

رئیس پلیس زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر