کد خبر: 440400 A

عصر امروز؛

ایلنا: شصت و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان سیستان و بلوچستان با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و دیگر اعضا برگزار شد.

به گزارش ایلنا، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان در این جلسه اظهار داشت: این شورا نهادی مقدس است که صاحبانی از اندیشه‌های بالا و والا در آن حضوری فعال دارند.

وی با بیان اینکه دبیری این شورا بر عهده اداره کل فرهنگ و ارشاد است، افزود: این اداره کل  فعالیت‌ها و اهداف را به صورت جدی در حال پیگیری دارد.

وی  نقش بزرگان، ریش‌سفیدان و سران‌طوایف و قبایل استان را مهم توصیف کرد و گفت: باید در تحلیل‌ها با توجه به اقتضای استان تفکر کرد و از  ظرفیت دانشگاهیان، بزرگان و سران‌طوایف شیعه و سنی استفاده مطلوب برد.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: پیامبر گرامی اسلام (ص) مسجد را به عنوان کانونی برای تجمع و محور قرار داده بودند چراکه مسجد کانون نظم، تربیت، اطاعت، پاکی، حق شناسی و رعایت حقوق شهروندی است.

آیت الله سلیمانی گفت: پیامبر مهربانی (ص) همچنین تلاش کردند تا صلح و آشتی را حتی میان مخالفان نیز برقرار کنند.

همچنین مدیر کل فرهنگ و ارشاد سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از برگزاری نخستین کنگره شعر پیامبر مهربانی(ص) در زاهدان اظهار داشت: در این کنگره بیش از ۱۰۰  شاعر از استان و دیگر نقاط کشور و مهمانانی از چند کشور خارجی حضور داشتند که ۲۰ سال اخیر چنین سابقه‌ای وجود نداشت.

حسین مسگرانی افزود: برگزاری دو نشست فرهنگی با حضور نخبگان فرهنگی شیعه وسنی با صالحی معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد نیز از دیگر برنامه‌های حاشیه‌ای این کنگره بود.

وی همچنین متذکر شد: شورای فرهنگ عمومی باید آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی را رصد و تحلیل کند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد سیستان و بلوچستان گفت: باید بیش از پیش از توان و ظرفیت بالای دانشگاه‌ها و نقش بزرگان و سران قبایل در پیشبرد اهداف فرهنگ‌عمومی استان و مرتفع‌شدن مشکلات استفاده کرد.

در ادامه این جلسه علیرضا کریمی، دعوت‌شده از پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وابسته به وزارت ارشاد نیز در این نشست تحلیلی از وضعیت آسیب‌های اجتماعی استان سیستان و بلوچستان ارائه کرد.

استان سیستان و بلوچستان آیت‌الله عباسعلی سلیمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر