کد خبر: 440416 A

مدیرکل ثبت احوال استان آذربایجان غربی:

مدیرکل ثبت احوال استان آذربایجان غربی از ثبت 9735 واقعه فوت در 8 ماه نخست امسال در این استان خبر داد.

به گزارش ایلنا از ارومیه، محمد حیرت انگیز به مناسبت فرا رسیدن هفته ثبت و احوال در نشست خبری با خبرنگاران ضمن تبریک این هفته افزود: سوم دی ماه روز ملی ثبت‌احوال است؛ ثبت‌احوال یک دستگاه حاکمیتی است که وظیفه ثبت وقایع حیاتی جامعه اعم از تولد، فوت، ازدواج و طلاق را برعهده دارد.

وی افزود: ایجاد پایگاه به روز اطلاعات جمعیتی در راستای پشتیبانی دستگاه های اجرایی نیز از دیگر مزایای ثبت وقایع حیاتی افراد جامعه توسط سازمان ثبت‌احوال است.

حیرت انگیز ادامه داد: ثبت وقایع حیاتی، اتقان اسناد هویتی و تولید و انتشار آمارهای جمعیتی، سه هدف اصلی سازمان ثبت‌احوال است.

این مقام مسئول گفت: تحقق ارائه خدمات ثبت‌ احوال بصورت مکان محور در سایه انجام پروژه آرشیو اسناد هویتی، صدور شناسنامه رایانه‌ای برای افراد بالای ۱۵ سال و صدور کارت هوشمند ملی، از جمله اهم پروژه‌های انجام شده سازمان ثبت‌احوال در طول ۵  سال گذشته است.

وی در مورد صدور کارت هوشمند ملی، شایان ذکر است: از ابتدای شروع ثبت‌نام کارت هوشمند ملی در استان(از زمستان۹۲) تا امروز ۷۳۰۴۶۶ فقره درخواست کارت هوشمند ملی ثبت شده که از این تعداد، ۴۲۵۳۹۹ مورد مربوط به ۸ ماهه سالجاری است؛ همچنین از ابتدای شروع ثبت نام تا امروز تعداد ۴۹۲۶۹۸ فقره کارت هوشمند ملی صادر شده که از این تعداد نیز ۱۸۸۴۱۰ مورد مربوط به ۸ ماهه سالجاری است.

در ۸ ماهه سالجاری در استان آذربایجان غربی، ۴۵۹۲۳ واقعه ولادت توسط اداره کل ثبت‌احوال استان ثبت شده که از این تعداد ۲۲۱۴۸واقعه دختر و ۲۳۷۷۵واقعه پسر بوده است؛ یعنی به ازای تولد هر ۱۰۰ دختر ، ۱۰۷ پسر متولد شده است.

در ۸ماهه سالجاری در استان آذربایجان غربی، ۹۷۳۵واقعه فوت توسط اداره کل ثبت احوال استان ثبت شده که از این تعداد ۵۵۲۱مورد مربوط به مردان و ۴۲۱۴مورد مربوط به زنان بوده است؛ یعنی به ازای فوت هر ۱۳۱مَرد، ۱۰۰نفر زن فوت کرده است.

همچنین در ۸ماهه سالجاری در استان آذربایجان غربی، ۲۲۲۹۷فقره ازدواج و ۴۳۵۸فقره طلاق توسط اداره کل ثبت‌احوال استان ثبت شده است.

به ترتیب: محمد، ابوالفضل، علی، امیرعلی و امیرحسین، دارای بیشترین فراوانی در نامگذاری فرزندان توسط والدین در ۸ماهه سالجاری در سطح استان بوده‌اند؛ این فراوانی در مورد نام های دخترانه، به ترتیب عبارتند از: فاطمه، زهرا، یسنی، باران و اسراء.

تولد نوزادان محمد حیرت انگیز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر