کد خبر: 443840 A

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد:

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امروز روز بزرگی برای مشهد، خراسان رضوی، ایران اسلامی و جهان اسلام است و از بلندای مشهد پیام صلح و دوستی را به سراسر جهان انتقال می‌دهیم.

به گزارش ایلنا، سیدرضا صالحی امیری در حاشیه مراسم آغازین پایتخت فرهنگی جهان اسلام در حرم مطهر رضوی؛ در سخنانی ضمن تبریک سال جدید میلادی، نامگذاری مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام را افتخار بزرگی برای کشور و استان و به ویژه شهر مشهد عنوان کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: دنیا بداند یکبار دیگر مسیر صلح و صمیمیت از مضجع شریف ثامن الحجج (علیه اسلام) آغاز می شود.

صالحی امیری با اشاره به همزمانی این رویداد بزرگ با جشن بزرگ مسیحیان این همزمانی را هم نوایی میان مسلمان و سایر ادیان الهی ذکر کرد.

استاندار خراسان رضوی نیز در این مراسم با اشاره به شروع رسمی رویداد مشهد 2017 اظهار داشت: در این سال، مشهد مقدس پیام رسان تاریخی و فرهنگی جهان اسلام خواهد بود و ظرفیت‌های فرهنگی، هنری و ادبی شهر برای ایجاد هر چه بهتر این فضا آماده است

علی‌رضا رشیدیان با اشاره به فتنه‌های موجود در برخی کشورهای اسلامی اظهار داشت: در فرهنگ رضوی شاهد هم صدایی و همنوایی مسلمانان هستیم و بایستی این فرهنگ در جهان گسترش یابد.

وی تصریح کرد: امسال با تبرک جستن از ائمه و با همکاران تمامی مردان و زنان خراسانی شاهد درخشانی شهر مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام خواهیم بود.

مرتضی بختیاری قائم مقام تولیت آستان قدس نیز در مراسم افتتاح رسمی پایتخت فرهنگی جهان اسلام در کنار بارگاه مطهر رضوی گفت: انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلامی از فیوضات امام رضا(علیه السلام) و نشر اندیشه معنوی آن امام عنوان کرد.

جهان جهان اسلام خراسان رضوی فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر