کد خبر: 443925 A

معاون بنیاد مسکن خراسان شمالی مطرح کرد:

ایلنا: معاون بنیاد مسکن خراسان شمالی گفت: امسال 97 میلیارد و 400 میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان در این استان پرداخت می‌شود.

به گزارش ایلنا، معاون بازسازی و مسکن روستایی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گفت: ابلاغ تسهیلات ساخت پنج هزار مسکن روستایی 97 میلیارد و 400 میلیون تومان تسهیلات ویژه مسکن امسال برای ساخت پنج هزار واحد مسکونی روستایی به متقاضیان اعطا می شود.

علی روحانی افزود: تسهیلات ویژه مسکن روستایی امسال، به تازگی ابلاغ شد که با آن 900 واحد در روستاهای مانه وسملقان، 480 واحد مسکونی در روستاهای فاروج و 775 واحد در روستاهای اسفراین ساخته می شود.

وی گفت: سهم شهرستان بجنورد و راز و جرگلان از این تسهیلات، ساخت هزار و 780 واحد مسکونی، شیروان 815 واحد مسکونی، گرمه و جاجرم 250 واحد مسکونی برای روستاییان است.

معاون اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان  افزود: سقف تسهیلات ویژه مسکن روستایی 18 میلیون تومان است اما روستاییانی که برای تخریب و درجا سازی مسکن اقدام می کنند 20 میلیون تومان وام دریافت می کنند. 

روحانی دوره بازپرداخت این تسهیلات را  پنج ساله با کارمزد پنج درصد اعلام کرد و گفت: امسال سقف تسهیلات مسکن روستایی در مناطق مرزی، به 20 میلیون تومان افزایش می یابد. همچنین براساس یک دستورالعمل، تا دو هفته آینده بانک‌ها مکلف می‌شوند که ضمانت زنجیره ای را برای اعطای این تسهیلات بپذیرند.

انقلاب اسلامی خراسان شمالی مسکن معاون شهرستان بجنورد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر