کد خبر: 443961 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

رئیس کمیسون فرهنگی شورای شهر رشت به تشریح جزئیات خبر پرحاشیه برگزاری کارگاه "خلاقیت در بازیگری وحرکات مدرن در هنر نمایش " در این شهر پرداخت.

رضا موسوی روزان در گفت وگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه کمیسیون فرهنگی شورا نقش سیاست‌گذاری و هدف دهی به امور فرهنگی شهر را دارد، بیان داشت: سازمان فرهنگی-ورزشی شهرداری برای انجام تک تک برنامه های خود از شورا اجازه نمی‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت هیچ قراردادی را با مجموعه ای که قصد برگزاری کارگاه مذکور را داشت امضا نکرده است، گفت:این سازمان تنها به نصب بنرهای این کارگاه در سطح شهر مبادرت ورزیده بود.

روزان با طرح این سئوال که با توجه به این ماجرا کمیسیون فرهنگی شورا چه نقشی در برگزاری کارگاه خلاقیت‌بازیگری داشته است؟بیان داشت: قطعا برای نصب یک بنر از کمیسیون‌ها اجازه گرفته نمی‌شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت ادامه داد: به محض اطلاع از برگزاری کارگاه مذکور، تمامی بنرها از سطح شهر جمع آوری شد و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت هم هیچ نقشی در برگزاری این کارگاه نخواهد داشت.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا کارگاه مذکور در نهایت برگزار خواهد شد یا خیر اظهار کرد: امکان برگزاری برنامه‌های مختلف در شهر وجود دارد و موسسه ها با اخذ مجوز از ارشاد و سایر مراجع رسمی، برنامه های مختلف فرهنگی و هنری را برگزار می کنند؛ اما در برگزارشدن این کارگاه شهرداری و شواری شهر رشت دخالتی نخواهد داشت.

روزان با بیان اینکه انتقاد پذیرهستم و از انتقاد استقبال می‌کنم، گفت:ضمن تشکر از دوستانی که این مسئله را به بنده گوشزد کردند، باید به این موضوع توجه شود که بنده به مدت 2 ماه است در این جایگاه قرار گرفته ام و این مدت برای قضاوت در مورد عملکرد یک فرد قطعا کافی نیست.

عضو شورای شهر رشت با تاکید بر اینکه بنده همیشه در خصوص مسائل مرتبط با کمیسیون فرهنگی پاسخگو هستم، بیان داشت: کار فرهنگی و فرهنگ‌سازی اسلامی نقش مهمی را در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ایفا می کند.

وی ضمن تشکر از رسانه‌هایی که از عملکرد وی انتقاد کرده بودند، گفت:ما همه انتقادهایی که از سر دلسوزی باشد را می پذیریم ولی شرط انصاف و عدالت لازمه کار رسانه ای و خبرنگاری است.

روزان در پایان خاطرنشان کرد: تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات مردم و شهر بکار بسته‌ایم و امیدواریم با عنایت خداوند در این راه موفق عمل کنیم.

به گزارش ایلنا،کارگاه خلاقیت در بازیگری وحرکات مدرن در هنر نمایش قرار بود از 17 دی ماه به مدت 5 روز در رشت برگزار شود که تدریس دکتر جولی دبلیس(که تحصیلاتی در زمینه موسیقی شناسی رقص در کارنامه خود دارد) در این کارگاه، مورد انتقاد برخی از رسانه ها قرار گرفت.

خلاقیت شورای شهر هنر کمیسیون فرهنگی گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر