کد خبر: 444025 A

معاون سیاسی استاندار البرز تصریح کرد:

ایلنا: معاون‌سیاسی اجتماعی استانداری‌البرز از تلاش مسئولان برای انتقال۲ زندان قزلحصار و رجایی شهر از البرز به سایر نقاط خبر داد و گفت: در صورت انتقال‌زندان‌ها بخش‌اعظمی از مشکلات و آسیب‌های‌اجتماعی این استان برطرف خواهد شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی استانداری البرز، فتح الله حقیقی روز دوشنبه درنشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان البرز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عرصه مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: در طول انقلاب شکوهمند اسلامی، چهار هزار و 700 نیروی جان برکف در عرصه مبارزه با مواد مخدر در کشور به شهادت رسیده‌اند و این امر بیانگر قاطعیت نظام جمهوری اسلامی در مبارزه با مواد مخدراست.

معاون استاندار با مهم خواندن نقش مشارکت همگانی در ریشه‌کنی پدیده شوم اعتیاد  و تلاش‌ها و اقدامات دولت در این زمینه تصریح کرد: با برنامه‌ای راهبردی در این زمینه و مشارکت سازمان‌های مردم نهاد و هماهنگی بین دستگاه‌ها بسترهای مقابله با مواد مخدر مستحکم تر خواهد شد و به اهداف دست خواهیم یافت.

حقیقی در ادامه به نقش مدیریت فضای فرهنگی و مشارکت‌گیری خانواده‌ها در این زمینه پرداخت  و گفت: در مقابله و مبارزه با مواد مخدر خانواده‌ها نقش کلیدی در پیشگیری فرزندان دارند و نباید از این بخش کار غافل شد.

معاون استاندار با اشاره به رسوخ فضای مجازی در جامعه و آسیب‌های آن در جامعه تصریح کرد: در مسائل فرهنگی باید فعال‌تر پیش رفت، سفیران پیشگیری در این زمینه فعال شوند ضمن اینکه در بحث موضوعات روان شناسی و مددکاری اجتماعی حرکت‌های جدی‌تری صورت گیرد.

وی در بخش دیگری عطاری‌ها را نیز یکی از کانون‌های در معرض خطر برای توزیع دانست و افزود: با تشکیل نشست مشترک بین اصناف و علوم پزشکی تصمیمات خوبی در این حوزه اتخاذ خواهد شد و روند ارائه خدمات این مراکز با نظارت بیشتری انجام می شود.

معاون استاندار همچنین از پیگیری‌های مسئولان برای انتقال 2 زندان استان خبر داد و گفت: پیگیر هستیم تا وضعیت این 2 زندان هر چه سریعتر مشخص شود چرا که در صورت انتقال زندان‌ها بخش اعظمی از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی استان مرتفع خواهد شد.

آسیب های اجتماعی جامعه زندان مشکلات رجایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر