کد خبر: 444136 A

سخنگوی ستاد انتخابات خراسان شمالی:

سخنگوی ستاد انتخابات خراسان شمالی گفت: اعضای ستاد انتخابات خراسان شمالی طی حکمی از سوی استاندار خراسان شمالی برای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و عشایر انتخاب شدند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، مهرداد ابراهیمی در جمع خبرنگاران استان به آغاز تشکیل ستاد انتخابات از هفته گذشته در وزارت کشور اشاره کرد و گفت: به تبع در تمام استان ها نیز بایستی ستاد انتخابات شکل گیرد که این مهم در استان خراسان شمالی نیز اتفاق افتاد.

وی افزود: برهمین اساس روز گذشته احکام اعضای ستاد انتخاباتی استان توسط استاندار ابلاغ و صادر شد و عملا استارت انتخابات شورای شهر و روستا و عشایر خراسان شمالی هم زده شد.

ابراهیمی اظهار داشت: در ابلاغ احکام به اعضای ستاد انتخاباتی استان از سوی استاندار بر رعایت اصل بی طرفی، قانون مداری، عدم استفاده از امکانات دولتی برای انتخابات، عدم جانب داری دست اندرکاران انتخابات، رعایت اصل عدالت و تساوی در تبلیغات انتخاباتی برای کاندیداها تاکید شد.

وی افزود: امیدواریم این انتخابات هم به مانند انتخابات سایرانتخابات در طول انقلاب اسلامی به خوبی در استان توام با نشاط و امنیت برگزار شود.

رئیس کمیته اطلاع رسانی و سخنگو ستاد انتخابات خراسان شمالی از برگزاری همزمان دو انتخابات بزرگ در کشور (دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای  شهر و روستا و عشایر) در این استان خبرداد و گفت: امیدواریم در این انتخابات بتوانیم هم حقوق انتخاب کنندگان و هم حقوق انتخاب شوندگان را رعایت کنیم.

وی انتخابات را حق الناس دانست و گفت: ما باید برای رعایت انتخابات مر قانون را رعایت  کنیم و در فضای توام با نشاط ، آسایش و امنیت این انتخابات را برگزار کنیم.

ابراهیمی در رابطه با برقراری امنیت انتخابات این دوره در استان نیزگفت: امنیت انتخابات با دستگاه های امنیتی، اطلاعاتی، انتظامی  کمیته امنیتی برقرار خواهند کرد که تاکنون از این لحاظ مشکلی در استان نداشتیم و نداریم.

وی متذکر شد: در راستای کمک به انتخابات هم کلیه دستگاه های اجرایی استان براساس ماده 21 قانون انتخابات ریاست جمهوری و ماده 67 مکرر قانون تشکیلات انتخابات شوراهای شهر و روستا ملزم هستند امکانات، نفرات خود را برای انتخابات در اختیار ستاد انتخابات استان قرار دهند.

ابراهیمی نام نویسی انتخابات ریاست جمهوری از 22 فروردین 96  تا 26 فروردین 96  به مدت 5 روز اعلام کرد و نام نویسی برای انتخابات شوراهای شهر و روستا و عشایر  را  از 30 اسفند 95  تا 6 فروردین 96 به مدت 7 روز ذکر کرد.

وی روز اخذ رای را 22 اردیبهشت 96 اعلام کرد و  انتخابات را از مصدایق  بارز دموکراسی دانست که در قانون اساسی جمهوری اسلامی هم در اصل ششم و هم در جمهوری اسلامی ایران تاکید شده که حقوق کشور  باید در اتکای آرای عمومی رعایت شود.

وی سن رای دهندگان را در انتخابات سال گذشته 18 سال اعلام کرد و گفت در این خصوص نیز منتظر ابلاغ رای دهندگان این دوره سوی وزارت کشور هستیم.

سخنگوی ستاد انتخابات استان در پایان اعضای ستاد انتخابات استان را به شرح ذیل اعلام کرد:

 محمد تقی ایرانی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی به عنوان رئیس ستاد انتخابات

خیرالله ترخانی مدیرکل سیاسی،انتخابات و تقسیمات کشوری به عنوان عضو و دبیر ستاد انتخابات

محمود دلپسند معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع به عنوان عضو و رئیس کمیته پشتیبانی

مهرداد ابراهیمی مشاور عا لی و مدیرکل حوزه استاندار به عنوان رئیس کمیته اطلاع رسانی و سخنگوی ستاد انتخابات

 امید براتی معاون فناوری اطلاعات و امنیت شبکه به عنوان عضو و رئیس کمیته فناوری اطلاعات

علی ذوالفقاری مدیرکل حراست به عنوان عضو و رئیس کمیته استعلامات و حراست

مهدی کرامتی مدیرکل عملکرد ، بازرسی وحقوقی به عنوان عضو و رئیس کمیته حقوقی

محمود ثمینی مدیرکل امنیتی ، انتظامی به عنوان عضو و رئیس کمیته امنیتی

علی زاهدنیا مدیرکل ثبت احوال استان نیز به عنوان عضو ستاد انتخابات

انتخابات انتخابات ریاست جمهوری خراسان شمالی شوراهای اسلامی شهر روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر