کد خبر: 448021 A

فرماندار لاهیجان:

فرماندار لاهیجان، این شهر را مستعد برای نامزدی در سومین دوره پایتخت کتاب در کشور عنوان کرد.

به گزارش ایلنا از لاهیجان، اولین نشست انسجام بخشی به فعالیت های فرهنگی و هنری شهر لاهیجان با موضوع کتاب و کتابخوانی به ریاست سید محمد احمدی فرماندار شهرستان لاهیجان تشکیل شد . 

در این نشست که با هدف فراهم کردن شرایط و بهره گیری از امکانات و ظرفیت های شهر لاهیجان به عنوان "گزینه پایتخت کتاب "در کشور تشکیل شد.

احمدی ضمن برشمردن فواید و ارزش‌های کتابخوانی و ارایه پشنهادات خلاقانه ، نوین و اجتماع محور شهری اعلام کرد: نمادهای کتاب در شهرها کم بوده و این مسئله در اکثر شهرها مشهود است . مدیریت یکپارچه شهری می‌تواند در راستای توسعه فرهنگی و ترویج کتابخوانی از مشارکت نهادهای دولتی و غیر دولتی بهره مند شده و با  برنامه‌ریزی مدون و با نگاه به آینده شرایط را برای ارتقای سطح فرهنگ کتابخوانی فراهم سازد . 

وی در ادامه لاهیجان را شهر مستعد برای نامزد شدن در سومین دوره پایتخت کتاب در کشور دانسته و متذکر شد: عنوان هایی همچون شهر گردشگری یا شهرهوشمند بار حقوقی برای شهر خواهد داشت لذا باید بتوانیم ضمانت اجرایی هم فراهم ساخته و فقط به عنوان ها و القاب اکتفا نکنیم .

لازم به ذکر است از میان شهرهای متقاضی در کشور 15 شهر در مرحله اول و 5 شهر در مرحله نیمه‌نهایی و یک شهر در مرحله نهایی توسط هیات داوران انتخاب و شهر برگزیده به عنوان پایتخت کتاب کشور  در رقابت فشرده برای معرفی پایتخت جهانی کتاب نامزد خواهد شد .

گفتنی است در این جلسه رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی،شهردار و سایر اعضا گزارش عملکرد و پیشنهادات خود را در زمینه کتاب و کتابخوانی ارائه کرد.

پایتخت گردشگری نیمه نهایی لاهیجان برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر