کد خبر: 448185 A

با برگزاری مجمع انتخاباتی؛

نخستین مجمع عمومی انجمن علمی مددکاران ایران، شعبه گیلان برای انتخاب هیئت مدیره و اعضای اصلی این انجمن برگزار شد

به گزارش خبرنگار ایلنا از رشت، نخستین مجمع عمومی انجمن علمی مددکاران ایران، شعبه گیلان با حضور مدیر کل امور اجتماعی استانداری گیلان و اعضای پیوسته انجمن و اصحاب رسانه صبح روز شنبه ۲۵ دی‌ماه در سالن کنفرانس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد .

گیلان در خطر آسیب های اجتماعی نوظهور

در ابتدای این جلسه جواد اسماعیل پور سرپرست این انجمن در استان ضمن بیان تاریخچه کوتاهی از شکل گیری انجمن علمی مددکاران اجتماعی ایران برابر مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۷۰ و نحوه فعالیت‌های این انجمن در حوزه اجتماعی در کشور اظهار داشت: رشته مددکاری اجتماعی اولین‌بار در کشور به صورت علمی توسط دکتر اقلیما و بزرگان این حوزه راه اندازی شد و همزمان با آن انجمن علمی مددکاران اجتماعی ایران توسط توسط این اساتید شکل گرفت .

اسماعیل پور با اشاره به فعالیت های انجمن علمی مددکاری اجتماعی در کشور گفت : فعالیت های این انجمن صرفا علمی و تخصصی است و یک مجموعه غیر انتفاعی دارای اساسنامه و شالکه خاصی است و می تواند در هر استانی شعبه داشته باشد .

وی اضافه کرد : راه اندازی شعبه گیلان می تواند نوید بخش عملکردهای مطلوبی در استان باشد و هم اکنون ارتباطات اثرگذاری با مجموعه هیات مدیره انجمن در تهران برقرار شده است.

وی استان گیلان را در خطر آسیب های اجتماعی نوظهور دانسته که راه برون رفت ازین آسیب ها را  وجود متخصصین حوزه مددکاری اجتماعی خواند و گفت :به دلیل وسعت و کثرت آسیب های اجتماعی  در وسعت اقلیمی و فرهنگی استان گیلان، متاسفانه ورود خرده فرهنگ های متعدد به آن ،موجبات بروز آسیب به مردمان و فرزندان این خطه بوده است.

وی با اشاره به آسیب های اجتماعی گیلان اظهار داشت : مباحثی نظیر اعتیاد ،طلاق ،تکدی گری و همچنین  بیماریهای صعب العلاج و سالمندی از مواردی هستند که شاخص های بد سلامتی در استان محسوب می شوند .

وی تصریح کرد : با افزایش آسیب های اجتماعی در کشور ورود مددکاران و مداخلین اجتماعی به میدان مشهودتر شد اما در این خصوص به لحاظ علمی و اجرایی هنوز به بلوغ لازم نرسیده ایم با توجه به اینکه هزینه ها  و وقت زیادی توسط دستگاههای چند گانه متولی تاکنون صرف شده است .

اسماعیل پور افزود : هنوز از پس تشکیل کمیته های متعدد در کشور و صرف میلیاردها تومان اعتبارات دولتی در سال از پس مدیریت یک انسان آسیب پذیر در جامعه  درمانده ایم  و نمی دانیم که اگر یک زن مطلقه یا یک معتاد به جامعه اضافه شود چه کسی متولی مددکاری و بازتوانی این افراد است ؟

وی تاکید کرد : دو سازمان حمایتی عریض و طویل در کشور وجود دارد که دارای پستهای سازمانی تحت عناوین مددکاری اجتماعی و مددکاری خانواده  بوده که غالبا از دانش آموختگان رشته مددکاری نبوده و علاوه بر این سازمانهای دیگری نظیر  سازمان زندانها و نیروی انتظامی و شهرداریها، هلال احمر، دانشگاه علوم پزشکی نیز در امر مداخلات اجتماعی رویکرد مددکاری غیر حرفه ای دارند .تشکیل این انجمن در گیلان  یک حلقه اتصال علمی ،تحقیقاتی و تخصصی بین این نهاد ها با مددکاری اجتماعی برقرار می نماید.

اسماعیل پور اذعان داشت :امیدواریم بتوانیم از وجود افراد علمی و متخصصین حوزه علوم اجتماعی در بخش مددکاری اجتماعی در جهت کمک به آسیب دیدگان اجتماعی قدم هایی برداریم.

انتخاب اعضای هیات مدیره و بازرسین انجمن

در ادامه مراسم  مجتبی گلستانی یکی از اعضای انجمن بعنوان رئیس سنی مجمع و دوست صفت و شعبانی بعنوان منشی های مجمع برگزیده شدند.

جلسه رسمی مجمع با سخنان رییس مجمع و معرفی کاندیداهای عضویت هیئت مدیره و بازرسین ادامه و رای گیری اعضا  آغاز و نتایج اولین دوره انتخابات مجمع عمومی انجمن علمی مددکاری اجتماعی استان به شرح ذیل اعلام شد:

آقایان جواد اسماعیل پور، مجتبی گلستانی،خانمها هدی حلاج زاده، طلوع حسندخت، عاطفه قنبری بعنوان هیئت مدیره اصلی و خانمها فاطمه قدیمی و نسرین آقایی اعضای علی البدل و آقای مسودرضا شادروان بازرس اصلی و خانم آتیه زورقی بازرس علی البدل برای مدت دوسال انتخاب شدند.

photo_2017-01-15_13-45-02

تاکید بر ضرورت تشکیل انجمن تخصصی مددکاری اجتماعی در گیلان

در پایان یونس رنجکش مدیرکل امور فرهنگی اجتماعی استانداری گیلان و رئیس هیات نظارت بر فعالیت سازمان های مردم نهاد به ایراد سخن پرداخت.

وی ضمن تاکید بر اهمیت و ضرورت تشکیل انجمن تخصصی مددکاری اجتماعی در گیلان از پیگیری های مجدانه یک‌ماه اخیر سرپرستی انجمن شعبه گیلان  و همکاران‌شان و اهتمام به ایجاد فضای همدلی در مباحث حوزه اجتماعی و راه اندازی شعبه گیلان قدردانی کرد.

اعتیاد انجمن علمی ایران معتاد هیئت مدیره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر