کد خبر: 448208 A

فرماندار سنندج مطرح کرد:

فرماندار سنندج با بیان اینکه نقدها از دولت باید منصفانه باشد، گفت: عملکرد دولت تدبیر و امید در مهار تورم و رشد سرمایه گذاری خارجی مناسب بوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، زارعی با بیان خدمات دولت بیان داشت: عملکرد دولت تدبیر و امید مناسب است و دولت موفق شده تورم 40 درصدی را به نزدیک 9 درصد برساند و سرمایه گذاری خارجی رشد خوبی داشته است، بنابراین باید نقدها منصفانه باشد.

وی به تولید در روستاها اشاره کرد و افزود: درگذشته مردم در روستاها مولد بوده‌اند، امروزه نباید تبدیل به مصرف‌کننده شوند بنابراین لازم است با توجه بیشتر به روستاها و اشتغال‌زایی در بخش کشاورزی و دامداری و ایجاد طرح‌های عمرانی ، طوری عمل  شود که مهاجرت معکوس شده و از شهر به روستا باشد تا آسیب‌های اجتماعی نیز کاهش یابد.

فرماندار سنندج در خصوص نقش ائمه جمعه و شوراها گفت: باید ائمه جمعه و شوراها و دهیاران در کارهای  مربوط به روستاها کمک و همکاری بیشتری داشته باشند و مردم را به مشارکت در طرح‌های تولیدی و اشتغال‌زایی و سایر فعالیت‌های عمرانی در روستاها و صیانت از اراضی کشاورزی و منابع طبیعی و زیست‌محیطی تشویق کنند.

زارعی توجه به روستاها را راهی در جهت توسعه عنوان کرد و گفت: روستانشینان سرمایه اجتماعی هستند، باید از این توان و سرمایه اجتماعی در جهت تولید استفاده کرد.

 وی به انتخابات آینده اشاره کرد واظهار داشت:  لازم است مردم در انتخابات حضور حداکثری داشته باشند و افراد باعلاقه و توانمند به‌عنوان شوراهای روستا انتخاب شوند تا بتوانند با ایده‌ها و طرح‌های مناسب در جهت توسعه روستاها فعالانه اقدام نمایند. باید زمینه‌ای فراهم شود که بانوان نیز در این عرصه مشارکت و حضور بیشتری داشته باشند.

فرماندار سنندج در بحث جلوگیری از ساخت‌وساز غیرمجاز خاطر نشان کرد: باید در این زمینه آموزش وجود داشته باشد و این آموزش‌ها هدفمند و تأثیرگذار باشند و پیشگیری لازم به عمل آید.

وی در خصوص جشن‌های پیروزی انقلاب اسلامی خطاب به شوراها و دهیاران گفت:  انقلاب اسلامی، انقلابی مردمی است و بنابراین باید مراسم های 22 بهمن و دهه فجر را مردمی کنید و جشن‌های باشکوهی در این خصوص در روستاها با حضور تمامی مردم برگزار شود.

تورم دولت رشد سرمایه گذاری سنندج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر