کد خبر: 448324 A

فرماندار تنگستان خبر داد:

ایلنا: فرماندار تنگستان از تصویب اعتبار ملی بزرگراه اهرم برازجان در لایحه بودجه 96 خبر داد.

به گزارش ایلنا،  عادل دهدشتی در جلسه شورای اداری شهرستان تنگستان که با حضور معاون سیاسی امنیتی واجتماعی استانداری بوشهر، مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری، مدیر کل اداری مالی استانداری، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان بوشهر، اعضای شورای تامین و اداری شهرستان تنگستان برگزار شد، گفت: بزرگراه اهرم به برازجان که نقطه ی صفر بزرگراه اهرم، برازجان، گناوه و دیلم است، با حمایت ویژه استاندار و پیگیریهای خوب  نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شاهد پیشرفت هفده درصدی آن هستیم که خوشبختانه اعتبارات ملی این پروژه، در راستای ردیف کریدور جنوب، در لایحه بودجه 96 تصویب شد و امیدواریم در انتهای سال 96 بخش عمده ای از این پروژه را به بهره برداری برسانیم.

فرماندار تنگستان با ذکر یاد و خاطره سرهنگ ملاکی یاد آور شد: در مدت زمانی که از حضورم در شهرستان میگذرد، دوست و برادر خوبم مرحوم سرهنگ ملاکی، سربازی از سربازان ولایت و فرماندهی شجاع برای بسیجیان وعضوی فعال و خدمت گذار در شورای اداری شهرستان بودند که از خداوند برای این برادر خوبم، مغفرت و آرامش را خواستارم.

وی همچنین با تسلیت درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به تعبیر مقام معظم رهبری درباره ایشان اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری از مرحوم آیت‌الله هاشمی بعنوان یار و همسنگر خود در دوران قبل و بعد از انقلاب اسلامی  نام بردند.

دهدشتی ادامه داد: با عنایت به پیام رییس جمهور محترم، آیت الله هاشمی رفسنجانی به حق اسوه صبر، مدارا و اعتدال بودند، که امیدواریم مشی تدبیرو اعتدال گونه ایشان همواره سرلوحه ما قرار بگیرد.

 فرماندار تنگستان با بیان اینکه این شهرستان قریب به 73 هزار نفر جمعیت دارد که بالغ بر ٧٠ درصد مردم آن روستا نشین هستند، ادامه داد: با نگاه ویژه ای که  نماینده عالی دولت در استان به شهرستان تنگستان دارد و این نگاه معطوف به توسعه متوازن در هر دو سطح شهری و روستایی است، مجموعه طرح هایی تدوین شده که بیشترین انتفاع در حوزه روستایی در تنگستان اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: بالغ بر 29 زمین چمن مصنوعی به بهره برداری رسیده ودر اختیار دهیاریها و مردم در سطح شهرها و روستاهای شهرستان قرار گرفته است و همچنین بالغ بر 67 بوستان امید روستایی که بخشی از آن به بهره برداری رسیده و بخشی از آن در حال اجرا میباشد که در دهه فجر شاهد بهره برداری آنها خواهیم بود.

فرماندار تنگستان در بخش آسفالت و زیر سازی معابر روستایی شهرستان اظهار داشت: بالغ بر 280 هزار متر مربع آسفالت معابر داشتیم، که از این حیث در سه سال و نیم گذشته از عمر دولت تدبیر و امید، به جرات میتوان این حجم کار را با کل وضعیت ما قبل آن، در روستاها مقایسه کرد. وی ادامه داد: امیدواریم با تخصیص بودجه ها، موضوعات وطرح های باقی مانده در حوزه عمران شهری و عمران روستایی را نیز به سرانجام برسانیم.

دهدشتی در بخشی از صحبت های خود گفت: در ابتدای حضور  در شهرستان، با نگاه ویژه استاندار و پیگیریهای نماینده  مردم در مجلس و همکاری و همراهی دستگاه های اجرایی شهرستان، توانستیم در یک فضای همدلی، وفاق و هماهنگی، پروژه های اثرگذاری از حیث وجوه اعتبارات ملی و استانی شروع کرده و به مرحله عملیات اجرایی برسانیم.

وی در ادامه اظهار داشت: یکی از دغدغه های همیشگی ما در شهرستان با توجه به معیشت و ارتباط تنگاتنگ مردم با حوزه کشاورزی، مشکلاتی است که در بخش تامین منابع آب، به آن دچار بوده و هستیم. لذا با تدبیر و تلاش وافر نماینده عالی دولت در استان، در سفر رییس جمهور محترم به استان بوشهر، طرح سد خاییز در دستور کار قرار گرفت که در ادامه با پیگیری مضاعف ایشان وتلاش دکتر شهریاری، نماینده مردم در مجلس، امروز شاهد آن هستیم که سد خاییز از محل ماده ١٠و١٢بحران و تبصره ٣٦با دستور آقای نوبخت، مبلغ 30 میلیارد برای اجرای این سدابلاغ شده که این خبر خوش را به همه عزیزان و مردم شهرستان مژده میدهم.

وی اضافه کرد: با توجه به اخذ مجوز کمیسیون ٢١٥، امیدوارم با تلاش نماینده محترم و مدیریت استان، سد باهوش در لایحه بودجه قرار گیرد.

 فرماندار تنگستان در بحث پروژه بزرگراه بوشهر به دیر اظهار داشت: بخش قابل توجهی از این پروژه در تنگستان قرار دارد، در حال حاضر نیز با سرعت بسیار خوبی در حال انجام است و بیشترین انتفاع آن به مردم شهرستان تنگستان خواهد رسید.

این مقام مسئول در ادامه خدمات دولت در تنگستان گفت: اعتبار محور اهرم به فراشبند، بالغ بر 12 میلیارد تومان از محل سازمان دهیاری، به مناقصه رفته و این اعتبار هم وارد شهرستان خواهد شد. وی تصریح کرد: در حوزه بخش دلوار، لایروبی اسکله محمدعامری دلوار را در دست اقدام خواهیم داشت وبرای اسکله های دیگری مثل بوالخیرکه در این بخش وجود دارد، اعتباراتی برای لایروبی آنها و توسعه در آینده مصوب خواهد شد.

عادل دهشتی در پایان این جلسه اضافه کرد: در بحث اعتبارات ملی و جذب آن، امسال تحولی در شهرستان تنگستان اتفاق افتاده که در تاریخ این شهرستان بی‌سابقه و بی‌نظیر بوده که جا دارد از استاندار، نماینده مردم در مجلس، سازمان برنامه و بودجه و همه دستگاه های اجرایی کمال تشکر را داشته باشم.

فرماندار تنگستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر