کد خبر: 449258 A

فرمانده انتظامی گیلان مطرح کرد:

فرمانده انتظامی گیلان امنیت اقصادی را لازمه امنیت اجتماعی دانست و گفت: اگر امروز به فکر فرهنگ و اقتصاد نباشیم، مدیون آیندگان خواهیم بود.

به گزارش ایلنا از رشت، سردار  محمدرضا میرحیدری در جلسه سازماندهی قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس استان، گفت: امنیت اجتماعی نیازمند امنیت اقتصادی است.

این مقام ارشد انتظامی‌با بیان اینکه نیروی‌انتظامی در مبارزه با قاچاق کالا عملیاتی عمل می‌کند، اظهار داشت: باید ضرورت و جدیت مبارزه با قاچاق را درک کنیم.

فرمانده انتظامی استان گیلان با تاکید بر اینکه اقتصاد سالم، نقش مهمی در برقراری امنیت دارد، اظهار داشت: بیکاری و رکود اقتصادی نتیجه گسترش قاچاق است و تهدیدی بزرگ برای جامعه به شمار می‌رود.

میرحیدری با بیان اینکه سودجویان به هیچ چیزی جز منفعت شخصی فکر نمی‌کنند، افزود: نقش اصناف در انتقال و انعکاس اخبار کالاهای قاچاق بسیار کلیدی است.

وی با یادآوری اینکه پلیس گیلان در مبادی ورودی استان توفیق قابل توجهی در کشف قاچاق کالا داشته، گفت: برخورد با قاچاق باید منسجم، قوی و قاطع باشد.

فرمانده انتظامی استان از افزایش 17 درصدی کشفیات قاچاق در استان خبر داد و تصریح کرد: اگر امروز به فکر فرهنگ و اقتصاد نباشیم، مدیون آیندگان خواهیم بود.

سردار میرحیدری هدف اصلی استکبار را ضربه زدن به چرخه اقتصادی کشور عنوان کرد و بیان داشت: کسانی که وارد حمل و نقل و توزیع کالاهای قاچاق شوند به کارگران و تولیدگران کشور خود خیانت می‌کنند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه باید اصناف مراقب حدود الهی و ارزشی در بازار باشند، تاکید کرد: اقتصاد و پول نباید جای اعتقادات و تدین و فرهنگ جامعه را بگیرد.

فرمانده انتظامی استان گیلان با تاکید بر نقش شهروندان در مقابله با قاچاق، خاطرنشان کرد: همکاری در ریشه کنی قاچاق خدمت بزرگی به اقتصاد استان و کشور است.

استکبار اقتصاد رکود اقتصادی قاچاق امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر