کد خبر: 449508 A

مشاور رییس شورای‌شهر گرگان درخواست کرد؛

مشاور رییس شورای‌شهر گرگان گفت: جمعی از احزاب و گروه‌های مدنی و اجتماعی گلستان، درخواست نام گذاری یکی از خیابان‌های شهر گرگان به نام «آیت الله هاشمی رفسنجانی» را داده اند.

به گزارش ایلنا، نیکان آرخی در جمع فعالان اجتماعی استان اظهار کرد: با توجه به تاثیرگذاری آیت الله هاشمی رفسنجانی در شکل گیری انقلاب اسلامی و محبوبیت وی در بین مردم کشور و به خصوص گرگان، جمعی از احزاب و گروه‌های مدنی و سیاسی استان به صورت رسمی پیگیر و خواهان نام گذاری یکی از خیابان های گرگان به نام این شخصیت گران بهای کشور هستند.

آرخی افزود: با مذاکراتی که با رییس شورای شهر گرگان داشتیم و پیگیری های صورت گرفته، امور مربوط نامه رسمی و تمهیدات ارسال اداری این درخواست در حال طی شدن است و امیدوارم با توجه به مساعدت و همراهی های ریاست شورای شهر، به زودی شاهد به جریان افتادن این موضوع در جلسات رسمی کمیته نام گذاری و نهایتا تصمیم گیری شورای شهر گرگان پیرامون آن باشیم.

این فعال مدنی با اشاره به بخشی از نامه احزاب و گروه‌ها پیرامون این موضوع تصریح کرد: شایسته است برای حفظ نام و یاد آن شخصیت بزرگوار و زنده نگاه داشتن منش اعتدال محورانه، صبورانه، دلسوزانه و مردم دارانه آیت الله هاشمی رفسنجانی، در شهر گرگان، شورای شهر نسبت به نام گذاری یکی از معابر عمومی اقدام کند.

مشاور رییس شورای شهر گرگان در پایان توضیح داد که بیش از ۱۰ گروه مرجع سیاسی- اجتماعی و انجمن غیردولتی و نشریات معتبر استانی این نامه را امضا کرده اند.

نیکان آرخی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر