کد خبر: 450396 A

استاندار همدان مطرح کرد:

ایلنا: استاندار همدان گفت: رسیدن قطار به همدان و اجرایی شدن طرح راه آهن تهران به همدان یکی از دستاوردهای مهم برجام در این استان است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی استانداری همدان، محمد ناصر نیکبخت در نشست قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان همدان افزود: پس از برجام و با خرید ریل اکنون زیرسازی راه آهن تهران تا همدان انجام و به طور کامل تمام شده است و ریل‌گذاری آن باقی مانده است.

وی اضافه کرد: پس از سفر محمدباقر نوبخت به این استان تاکنون 40 کیلومتر از ریل‌گذاری انجام شده و اکنون 80 کیلومتر مانده تا قطار به همدان برسد که اگر روزی یک هزار و 100 متر ریل‌گذاری شود تا پایان سال این طرح به پایان می‌رسد.

وی اظهار کرد: برخی که گاهی از خدمات دولت ایراد می‌گیرند باید گفت این همه دستاورد از جمله فروش دو میلیون و 400 هزار بشکه از 800 هزار بشکه را نمی‌بینند.

استاندار همدان خرید هواپیما را از دیگر دستاوردهای برجام دانست و گفت: برخی می‌گویند آیا خرید یک فروند هواپیما این همه ذوق دارد باید گفت: در مجموع 200 فروند هواپیما است که از نتایج برجام است.

نیکبخت گفت: اهمیت برجام و اعتبار برای ما این قدر بس که رئیس جمهور منتخب آمریکا می‌گوید این تصیمم و مذاکره ابلهانه و تاسف‌آور بود و دشمنان ما از جمله عربستان و صهیونسیت به شدت عصبانی است.
وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب فرمودند که تیم مذاکره کننده غیرتمندانه ، امین و کارشناسی مذاکره کردند .

وی با بیان اینکه آمریکا قابل اعتماد نیست و شیطنت، نامردی و بدعهدی می‌کند گفت: اما قضیه ما تنها آمریکا نیست ما با 6 کشور وارد مذاکره شده و توافق کردیم .

وی با بیان اینکه تحریم‌ها ظالمانه و جفا بود گفت: ما نمی‌گوییم که پیروزی بزرگی داشتیم بلکه برجام کشور را از خیلی مسایل دور کرد و رهانید.

استاندار همدان افزود: برخی از این موضوع ناراحت هستند که چرا برجام در این دولت انجام شد اما باید بدانند که دولت با تدبیر، تعامل، شناخت زبان دنیا قضیه را حل کرد و برجام با هدایت‌ها خوب و سازنده رهبر معظم انقلاب توسط این دولت اجرایی شد.

نیکبخت با اشاره به اینکه طرح‌ها را به بخش خصوصی واگذار و معرفی کنید افزود: این طرح ها 400 هزار میلیارد تومانی هستند که در سال‌های گذشته دولت قول داده تامین می‌کند اما باقی مانده و عمل نکردند و موجب بدبینی مردم به نظام می‌شود.

وی اظهار کرد: روحانی در شهریور سال گذشته به استان همدان سفر کردند که رهاورد آن تصویب 44 طرح با هشت هزار و 560 میلیارد ریال بود که همه اعتبار آن پرداخت شده است.

وی اعتبار راه آهن تهران به همدان را دو هزار میلیارد ریلل عنوان کرد و گفت: تاکنون برای آن دو هزار و 700 میلیارد ریال پرداخت شده است.

همدان قطب پزشکی غرب کشور شد
استاندار همدان گفت: قرار بود همدان قطب پزشکی غرب کشور شود که این قضیه به تعویق افتاد که اکنون این امر محقق شد و این استان به عنوان قطب پزشکی غرب کشور معرفی شد.

نیکبخت افزود: در این باره مسئولان ما صریح و شفاف صحبت کردند و با پیگیری‌های لازم با وجود اینکه قبل از ما استان‌های دیگر هم پیگیری داشتند این امر برای همدان به تحقق پیوست.

وی در ادامه افزود: اجرای طرح تصفیه خانه آب و فاضلاب همدان در سطح بین‌المللی تندیس بنیاد جهانی 2016 را دریافت کرد.

وی تحقق این امر را از مصادیق اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: پساب این تصفیه خانه استان را از بحران دیگر نجات داد و 28 چاه که در اختیار نیروگاه بود که موجب فرو چاله می‌شد و به کشاورزی آسیب می‌زد، آزاد شد و اکنون نیروگاه با 100 درصد از پساب فعالیت می‌کند.

استاندار همدان گفت: 270 طرح علاوه بر طرح‌های عمرانی استانی در حوزه نوسازی درمانگاه‌ها و خانه‌های بهداشت در استان اجرایی می‌شود که یک هزار و 70 میلیارد و معادل آن توسط وزارت بهداشت تامین می‌شود .

نیکبخت افزود: از این تعداد طرح 230 طرح آن شروع شده و در دهه فجر تعدادی نیز بهره‌برداری می‌شود.

وی اضافه کرد: 40 طرح در برخی از شهرستان‌ها به دلیل تامین نشدن زمین باقی مانده که 8 طرح از آن مربوط به شهر همدان است که 22 طرح مربوط به سایر شهرستان‌ها است.

استاندار همدان گفت: نیروگاه خورشیدی در همدان به صورت آزمایشی راه اندازی شده است که این طرح نیز توسط سرمایه گذاری بخش خصوصی صورت گرفته است.

اقتصاد مقاومتی راه آهن سرمایه گذاری بخش خصوصی هواپیما همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر