کد خبر: 452633 A

رئیس سازمان برنامه و بودجه کردستان:

رئیس سازمان برنامه و بودجه کردستان گفت: دانشگاه محیطی صرفا علمی نیست و دانشجو باید در مسائل اجتماعی و سیاسی دارای گفتمان باشد.

به گزارش ایلنا، بهرام نصراللهی زاده رئیس سازمان برنامه و بودجه کردستان در اختتامیه نشست دو روزه مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های کردستان، کرمانشاه، ایلام و لرستان(منطقه پنج کشور) در سنندج،گفت: انتخابات بارزترین جلوه مشارکت سیاسی در جوامع مختلف و مسیری برای توسعه سیاسی در کشورهای دموکراتیک است.

وی افزود: مشارکت شهروندان باید آگاهانه و داوطلبانه باشد وصرفا کمیت در انتخابات نباید مورد توجه قرار گیرد.

نصراللهی زاده بر لزوم تقویت مفهوم هویت ملی در محیط های دانشگاهی تاکید کرد و اظهار داشت: در انتخابات هیچ کسی احساس تبعیض نمی کند و اهمیت رای همه به یک اندازه است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کردستان گفت: مشارکت سیاسی دخالت در سرنوشت کشور است و مشارکت بالای مردم مدیریت کشور را تسهیل می کند.

این استاد دانشگاه افزود: نقش دانشگاه در انتخابات پر رنگ است و نباید بی تفاوتی سیاسی را در این خصوص شاهد بود و سیاستگذاران برای مدیریت این روند باید برنامه ریزی اصولی انجام دهند.

وی تقویت و توسعه جنبش ها و تشکل های دانشجویی را در توسعه سیاسی کشور حائز اهمیت دانست و گفت: دانشگاه محیطی صرفا علمی نیست و دانشجو باید در مسائل اجتماعی و سیاسی دارای گفتمان باشد.

اجتماعی و سیاسی استاد دانشگاه دانشجو سازمان برنامه و بودجه سنندج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر