کد خبر: 452856 A

فرماندار لاهیجان خبر داد:

فرماندار لاهیجان از نقشه‌برداری بیش از 5 هزار و 127 هکتار از اراضی لاهیجان در دولت تدبیر و امید در راستای کمک به روستاییان جهت اخذ سند مالکیت خبر داد.

به گزارش ایلنا از لاهیجان، سید محمد احمدی‌بیان کرد: طی سال‌های 92 تا 95 نقشه‌برداری بیش‌از 5 هزار و 127 هکتار از اراضی ملی و جنگلی شهرستان و تهیه فایل های utm  در راستای مشخص شدن حدود اربعه اراضی، مشخص کردن مستثنیات اشخاص حقیقی و در راستای کمک به روستاییان جهت اخذ سند مالکیت عرصه های متعلق به خود صورت پذیرفت.

فرماندار لاهیجان ادامه داد: این عملیات بزرگ فنی در روستاهای سرچشمه، دانگایه، کوره، شیرنساء، دیزبن، سحرخیز، زمیدان، زاکله بر، بهادرکلایه، لواسی محله در قالب 7 سند ملی اجرایی و عملیاتی شد.

وی خاطرنشان کرد: جنگلکاری بیش از 50 هکتار از اراضی ملی بخش مرکزی شهرستان لاهیجان در سه ساله استقرار دولت تدبیر امید در دستور کار و اجرا قرار گرفت.

نماینده عالی دولت در شهرستان لاهیجان اظهار کرد: همچنین در راستای حفاظت از گونه محلی شمشاد، مبارزه با آفت بلایت شمشاد در بیش از 3 هکتار از اراضی شهرستان اجرایی شد.

وی افزود: به منظور صیانت از جنگل های هیرکانی بالغ بر 60 هکتار از اراضی شهرستان با خرید 95 عدد اقلام اطفای حریق، تجهیز و آماده سازی شد.

احمدی یادآور شد: اجرای طرح کادستر در 9 هزار هکتار از اراضی ملی، نظارت جنگلداری بر روی 7 هزار هکتار عرصه جنگلی و گشت و مراقبت مستمر بر 13 هزار هکتار عرصه ملی شهرستان در کنار مدیریت 100 هکتاری طرح ها و پرونده های باغداری از دیگر فعالیت های منابع طبیعی شهرستان لاهیجان بود.

جنگل دولت فرماندار منابع طبیعی لاهیجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر