کد خبر: 452987 A

مدیرکل مدیریت بحران یزد اعلام کرد:

ایلنا: مدیرکل مدیریت بحران استان یزد در نشست مشترک با معاون شهردار این شهرستان ایمنی پایدار برای ساختمان‌های مرتفع به‌ ویژه آپارتمان‌های‌ استان را ضروری دانست و پیشنهاد داد ساختمان‌های ایمن، نشان ایمنی دریافت کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از دفتر استاندار و روابط‌عمومی استانداری یزد، نشست بررسی ایمنی ساختمان‌های استان با حضور مدیرکل و کارشناسان مدیریت بحران استان، سازمان آتش‌نشانی و معاون خدمات شهری شهرداری در دفتر معاون شهردار یزد برگزار شد.

مدیرکل مدیریت بحران استان در این نشست ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطرۀ شهدای آتش‌نشان حادثۀ ساختمان پلاسکو ، تشکیل تیم‌های مشترک بازرسی و نظارت را گام مهمی در راستای تهیه شناسنامه ایمنی مجموعه‌های مسکونی و تجاری پُرجمعیت دانست.
«هادی هادی نسب» خواستار رعایت اصول فنی و ایمنی در ساختمان سازی استان و توسعه آموزش‌های مدیریت بحران به منظور جلوگیری از وقوع چنین حوادث ناگواری شد.

وی پیشنهاد داد: طرحی از سوی شهرداری و نظام مهندسی استان به منظور ارائۀ ستاره ایمنی به ساختمان‌هایی که ضوابط فنی و مهندسی ایمنی را رعایت می‌کنند، ارائه شود که اخذ این ستاره توسط مالکین شاخصی برای ایجاد ارزش افزودۀ ساختمان است.
هادی نسب ایجاد آمادگی لازم در بین نیروهای امداد و نجات آتش‌نشانی، تامین تجهیزات مناسب و برگزاری مانورهای آموزشی را از جمله موارد ضروری برای مدیریت بحران دانست.

مدیرکل مدیریت بحران استان در پایان سخنان خود با اشاره به ایمن نبودن ساختمان‌های بلندمرتبۀ مسکونی و تجاری استان، بر ایجاد بستر لازم برای ایمن‌سازی ساختمان‌ها از سوی مالکان با همکاری نظام مهندسی و شهرداری تاکید کرد.

گفتنی است برگزاری کارگاه درس آموخته‌های حادثۀ ساختمان پلاسکو برای انتقال تجربیات به مدیران و کارشناسان مدیریت بحران استان در آینده‌ای نزدیک یکی از تصمیمات این نشست مشترک بود.

مدیریت بحران معاون یزد معاون شهردار نشست مشترک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر