کد خبر: 453023 A

در جلسه ستاد بحران استان مطرح شد:

ایلنا: ششمین جلسه ستاد بحران استان کرمانشاه به منظور بررسی راهکارهای اجرایی جهت کمک‌رسانی بیشتر به افراد گرفتار در برف و کولاک تشکیل شد.

به گزارش ایلنا به نقل از واحد خبر روابط‌عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه، معاون هماهنگی امور عمرانی و جانشین استاندار در مدیریت بحران استان در این جلسه، لزوم تقویت، هماهنگی و تعامل بیشتر اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران و دستگاه‌های اجرایی استانی و شهرستانی را با مدیریت بحران استان و همچنین بر فرماندهی به موقع توسط فرمانداران مورد تاکید قرار داد و بیان داشت: با توجه به اینکه طی روزهای آتی سرما و یخبندان و برودت هوا نمود بیشتری خواهد داشت لذا تمامی دستگاه‌های اجرایی استان و شهرستان‌های تابعه با هماهنگی فرمانداران و بخشداران و اداره کل مدیریت بحران استان،خدمات رسانی شایسته و بهینه را به شهروندان و مردم خوب استان جزء برنامه‌های کاری خود قرار دهند.
 
وی بیان داشت: بر اثر قطع برق در سطح شهر کرمانشاه و سایر شهرهای استان مشکل پمپاژ آب به تعدادی از مخازن تامین آب شرب بوجود آمد  که منجر به قطعی چند ساعته آب در چند شهرستان شد اما این مشکل با هماهنگی‌ها و تلاش‌های دستگاه‌های اجرایی ذیربط قطعی آب شرب مرتفع شد.
 
در ادامه مدیرکل مدیریت بحران استانداری نیز با اشاره به اقدامات انجام شده برای کمک رسانی به افراد گرفتار در برف گفت: مهمترین این اقدامات که جای تشکر ویژه نیز دارد کمک‌رسانی به شش خانم باردار در روستا‌های مختلف استان  است که در شرایط وضع حمل قرار گرفته اما به علت انسداد مسیر ناشی از بارش برف و کولاک با مشکلاتی مواجه شده بودند که خوشبختانه هماهنگی‌های لازم از سوی دانشگاه علوم پزشکی و هلال احمر نسبت به اعزام چند تیم و تجهیزات پزشکی از جمله چند تن پزشک و ماما در این راستا صورت گرفت.
 
رضا محمودیان ادامه داد: به علت عدم بازگشایی بعضی از مسیرها به ناچار نفربرهای ارتش که از قبل توسط مدیریت بحران هماهنگ شده بود برای کمک رسانی به این زنان باردار جهت اعزام به بیمارستان شهرستان‌های مربوطه مورد استفاده قرار گرفت و همچنین در این زمینه در کمک رسانی به این زنان باردار در مناطق روستایی با اعزام تیم های پزشکی اقدامات لازم صورت گرفت.
 
وی گفت: به علت بارش برف و کولاک شدید تعداد 220 تیر سیمانی و چوبی و دو دکل انتقال برق فشار قوی دچار شکستگی شد که این موضوع باعث قطعی برق نواحی استان و شهرستان‌های تابع را به دنبال داشت که با تلاش مستمر و شبانه روزی اکیپ‌های تعمیرات شرکت توزیع نیروی برق مشکلات ایجاد شده  تا حدودی مرتفع شده است و این کار برای رفع مشکلات با جدیت  ادامه دارد.
 
  وی اظهار داشت: پلیس راه در راه‌های ارتباطی به مردم گرفتار در برف هشدار در خصوص بستن زنجیر چرخ و همچنین هلال‌احمر نیز تعدادی از افراد گرفتار شده در برف و کولاک را نجات داده راهداری هم نسبت به بازگشایی راه‌های ارتباطی اقدام لازم را انجام داده است.
 
مدیرکل مدیریت بحران استانداری با اشاره به ابلاغ اخطاریه از ورود این سامانه قوی به استان گفت: از چند روز قبل نسبت به اخطاریه متعددی از ورود این سامانه از طریق صداوسیما و رسانه‌ها اطلاع‌رسانی کردیم و همچنین به دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران نیز اخطاریه‌های لازم ابلاغ شد.
 
 وی در پایان با بیان اینکه مدیریت بحران استانداری جهت ایجاد هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های اجرایی  به صورت شبانه روز و مستمر در استانداری مستقر است، گفت: جا دارد از تمامی دستگاه‌های خدمات رسان از جمله نیروهای نظامی و انتظامی ،هلال احمر ، راهداری و... در کمک‌رسانی به افراد گرفتار در برف و کولاک و رفع مشکلات حادث شده در زمینه قطعی برق و آب نقش بسیار مهمی و ارزشمندی ایفا کردند، تقدیر و تشکر کنیم.

بارش برف خدمات رسانی به مردم زنان معاون برف و کولاک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر