کد خبر: 453064 A

مدیر راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان:

مدیر راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان گفت: با بارش 48 ساعته برف و کولاک، تردد در تمام محورهای اصلی و فرعی استان کردستان برقرار و تمامی محورها باز است و تنها عبور تریلرهای کشنده در تمام محورهای های کردستان ممنوع است.

به گزارش ایلنا، محمد راشد مدرس گرجی افزود: بجز محور سقز- مریوان که بدلیل احتمال سقوط بهمن، کولاک و مه شدید مسدود شده،تمامی محورهای استان باز و تردد در آنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

وی اظهار داشت: عبور تریلرهای کشنده در تمام محورهای استان ممنوع است.

مدرس گرجی همچنین گفت: در پی بارش سنگین برف که از شب گذشته در مناطق مختلف کردستان آغاز شده، راه ارتباطی 250 روستا در شهرستان های بانه ، کامیاران ، مریوان و سنندج، سروآباد مسدود شده است.

وی به تلاش برای بازگشایی راه ارتباطی این 250 روستا اشاره کرد و افزود: امروز حدود ساعت 8 صبح در مسیر بانه- سقز با سقوط بهمن مواجه بودیم که در حدود کمتر از دو ساعت با تلاش بی وقفه عوامل راهداری این مسیر بازگشایی شد.

مدیر راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ایی کردستان ابراز داشت: از شب گذشته تا کنون هزار و 500 تن ماسه و نمک برای برفروبی محورهای ارتباطی استان استفاده و بیش از 2 هزار  کیلومتر برفروبی نیز انجام شده است.

وی گفت: تا کنون به بیش از یکصد وسیله نقلیه و 200 مسافر توسط عوامل راهداری امداد رسانی شده و در راهدارخانه های استان اسکان داده شده اند.

مدرس گرجی افزود:  700 راهدار در قالب 130 گروه برفروبی با 500 دستگاه ماشین آلات برفروب در محورهای استان مشغول ارائه خدمات هستند.

وی به رانندگان توصیه کرد از سفرهای غیرضروری خودداری و در صورت سفر از زنجیر چرخ استفاده کنند.

استان کردستان راهداری و حمل و نقل جاده وسیله نقلیه سنندج برف و کولاک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر