کد خبر: 453173 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

مدیرکل مدیریت بحران استان سیستان و بلوچستان از خسارت سیل به سه هزار واحد مسکونی در جنوب این استان خبر داد.

غلامرضا اربابی در گفتگو با خبرنگار ایلنا، ضمن بیان این مطلب افزود: جلسه ستاد بحران استان صبح امروز در ایرانشهر به ریاست استاندار و فرمانداران جنوب استان برگزار شد. در این جلسه طبق برآوردهای اولیه تاکنون ۳ هزار واحد مسکونی دچار خسارت شدند که در تلاش هستیم با کمک نیروهای امدادی و هلال احمر کمک‌های لازم و اسکان‌های موقت برای آنها انجام شود.

وی افزود: به دنبال وقوع این حادثه تاکنون ۱۶۷۰ چادر امدادی برای سیل زدگان برپا شده است که با اسکان موقت آنها و در اختیار قرار دادن لوازم اولیه شرایط زندگی موقت را برایشان فراهم کنیم.

اربابی یادآور شد: باتوجه به اینکه بیشترین میزان بارش مربوط به جنوب استان بوده بیشترین خسارت وارد شده به زیرساخت‌ها و منازل مسکونی مربوط به این منطقه است.

وی گفت: خوشبختانه باتوجه به آمادگی نیروهای امدادی و اکیپ‌های راهداری تاکنون هیچگونه خسارت جانی نداشته‌ایم و همه افراد گرفتار در سیلاب به سلامت نجات پیدا کرده‌اند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان تصریح کرد: تمام دستگاه‌های اجرایی و امدادی استان در آماده باش کامل قرار دارند و عملیات بازگشایی محورهای مواصلاتی و امداد و نجات با جدیت در حال انجام است.

بر اثر بارندگی‌های اخیر و آبگرفتگی رودخانه جنوبی سیستان و بلوچستان ظرف یک هفته گذشته خسارات‌های وسیعی به تاسیسات زیربنایی، کشاوری و جاده‌ای ۱۲ شهر این استان وارد شده است.

استان سیستان و بلوچستان سیستان و بلوچستان سیل مدیریت بحران هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر