کد خبر: 453258 A

استاندار گیلان:

استاندار گیلان تاکید کرد که انزلی می‌تواند سکوی توسعه‌ی استان باشد.

به گزارش  ایلنا از انزلی، محمدعلی نجفی در مراسم تودیع و معارفه فرمانداران جدید و پیشین انزلی با گرامیداشت یاد و خاطره‌ بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و شهدا و نیز تبریک فرا رسیدن دهه‌ مبارک فجر اظهار کرد: دهه‌ فجر و هفته‌ دولت دو مقطع مهم در سال هستند که بهانه‌ای است تا از همه‌ خادمان صدیق نظام مقدس جمهوری اسلامی قدردانی و پروژه‌ها نیز در چنین ایام مبارکی افتتاح شود.

وی با بیان اینکه در ایام دهه‌ مبارک فجر با هزینه‌ای در حدود 5 هزار میلیارد تومان پروژه‌های مختلفی در سطح استان گیلان آماده افتتاح است، خاطرنشان کرد: برخی از این پروژه‌ها که بخشی از آن در منطقه آزاد انزلی و بخش دیگر در شهرستان رشت است به‌دست رییس‌جمهوری تا پیش از پایان سال افتتاح خواهد شد.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه بیشتر این پروژه‌ها توسط بخش‌خصوصی به اجرا درآمده، اظهارداشت: افتتاح پروژه‌ها با چنین رقم قابل‌توجهی در قیاس با پروژه‌های عمرانی استان در صورتی که به صورت کامل تخصیص پیدا کند 5 برابر است. البته پروژه‌های راه و راه‌آهن استان با تخصیص 100 درصدی در دست اقدام است.

استاندار گیلان با بیان اینکه فرماندار پیشین انزلی در حد وسع خود تلاش‌هایی را در این شهرستان انجام داده، گفت: بیشترین رقم پرداختی به ناجیان غریق در سال گذشته در شهرستان انزلی بوده است.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان بندرانزلی ادارات کلی همچون بنادر و دریانوردی، کشتیرانی، شیلات و منطقه آزاد تجاری و صنعتی انزلی مستقر هستند، افزود: این ادارات کل که بعضاً می‌توانند رسالت استانی و کشوری داشته باشند باید نگاه اول آنان معطوف به شهرستان انزلی باشد.

نجفی با بیان اینکه علی‌رغم پتانسیل‌های موجود در این شهرستان عقب‌ماندگی‌های انزلی بسیار است، اظهار داشت: تلاش‌های بسیاری در این شهرستان شکل گرفته اما توفیقات کمتری بدست آمده است.

وی با اشاره به اینکه در آینده‌ای نزدیک شخصاً با حضور در این شهرستان به برخی مسائل خواهم پرداخت، اظهار داشت: باید تلاش کنیم مشکلات موجود در این شهرستان هر چه زودتر مرتفع شود.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد: انتظار بنده از آقای مومنی‌زاده این است که با امانت‌داری و صداقت به صورت ویژه با تمام اندوخته‌های خود برای این شهرستان وقت بگذارد.

استاندار گیلان تصریح کرد: با همه تلاش‌های صورت گرفته برای ایجاد فضای توسعه‌ای در این شهرستان یک حرکت جدی باید شکل بگیرد. اعتقاد بنده این است که انزلی می‌تواند سکوی توسعه‌ استان باشد.

 نجفی با بیان اینکه در سال‌های گذشته افراد برای اشتغال به شهرستان انزلی مهاجرت می‌کردند، گفت: مشکلات انزلی به‌ویژه در حوزه‌ جوانان و اشتغال آنان از شهرستان‌های دیگر بیشتر است.

وی بر ضرورت بازگشت فرصت اشتغال بسیار همچون سال‌های گذشته در این شهرستان تأکید و تصریح کرد: باتوجه به فراهم بودن فرصت‌های توسعه‌ استان بیشترین وقت خود را به رفع موانع اشتغال و بیکاری اختصاص داده‌ام.

نماینده عالی دولت در گیلان به کاهش نرخ بیکاری استان از 15.6 درصد در پایان سال 91 به 9.6 در شش‌ماهه نخست سال 95 اشاره و خاطرنشان کرد: تقلیل نرخ بیکاری و تک‌رقمی شدن آن در 20 سال اخیر بی‌نظیر است.

وی به حضور معاون وزیر اقتصاد در جلسه‌ صبح امروز ستاد اقتصاد مقاومتی استان اشاره کرد و گفت: خزاعی در این جلسه با بررسی که از شاخص‌های استان داشت از ایجاد یک حرکت جدی در حال توسعه در استان گیلان ابراز خرسندی کرد.

استاندار گیلان بر ضرورت همت بیشتر مدیران اجرایی در شهرستان انزلی تأکید و تصریح کرد : باید کمک کنیم تا با هماهنگی‌های بیشتر گام‌های مثبتی برداشته شود.

 نجفی خاطرنشان کرد: باید شرایطی فراهم شود ضمن ایجاد اشتغال بیشتر و حل معضلات و آسیب‌های اجتماعی توسعه و مدیریت پایدار را در این شهرستان شاهد باشیم.

وی ساماندهی گلزار شهدای این شهرستان را یکی از مطالبات اصلی خانواده‌های معظم شهدا عنوان کرد و گفت: با حمایت‌هایی که از طریق استان و شهرستان برای این اقدام انجام می‌شود اجرای این پروژه به‌زودی شروع می‌شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه با هماهنگی وزارت کشور در 3 فرمانداری استان سرپرست معرفی کردیم، گفت: احکام این فرمانداران در هفته‌های آینده از سوی وزارت کشور صادر خواهد شد.

در ادامه این مراسم با قدردانی از تلاش‌های عبدالصمد صفرنژاد، میرشمس مومنی‌زاده به عنوان سرپرست فرمانداری بندرانزلی معرفی شد.

استان گیلان محمدعلی نجفی میرشمس مومنی‌زاده عبدالصمد صفرنژاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر