کد خبر: 456772 A

معاون وزیر کار مطرح کرد:

معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: یکی از راهکارهایی که می‌تواند به اقتصاد کشور کمک کند، تعاونی‌ها هستند و باید در راستای توسعه و گسترش مدل تعاونی ها گام برداریم.

به گزارش ایلنا، سیدحمید کلانتری شامگاه دیروز در ستاد عالی توسعه و هماهنگی تعاون استان کرمان با بیان اینکه تفاهم‌نامه‌ای برای تشکیل ستاد عالی تعاون با همه استانداران کشور منعقد شده است، افزود: در این ستاد همه دستگاه هایی که به تعاونی ها مربوط هستند به رفع مسایل و مشکلات تعاونی‌ها بپردازند.

وی با تاکید بر اینکه تعاونی‌ها عدالت محور هستند، ادامه داد: یکی از راهکارهایی که می‌تواند به اقتصاد کشور کمک کند، راه اندازی تعاونی‌هاست و با توسعه و گسترش مدل تعاونی‌ها در این زمینه گام برداریم.

معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه استان کرمان پایلوت اقتصاد مقاومتی کشور است، بیان کرد:  یکی از اهداف نظام، محرومیت زدایی بوده که می توان با توانمندسازی اعضای تعاونی‌ها در این راستا اقدامات موثری انجام داد؛ به طور مثال می‌توان طرح قلعه گنج را به همه روستاهای کشور تعمیم داد.

این مقام مسئول مردمی کردن اقتصاد را محور اصلی اقتصاد مقاومتی دانست و اظهار کرد: می توان با استفاده از تعامل مردم و همچنین توسعه تعاملات شبکه‌ای بین تعاونی ها در همه بخش ها در این زمینه گام های موثری برداشت.

کلانتری نگاه طلبکارانه دولت به تعاونی ها و تعاونی ها به دولت را در گذشته ناصحیح دانست و عنوان کرد: تعاونی ای موفق خواهد بود که به اعضای خود اتکا داشته و خودکفا باشد.

وی مقام معظم رهبری را یکی از مدافعان تعاونی ها دانست و در پایان خاطرنشان کرد: بازار و برندسازی تعاونی ها راهبرد ششم توسعه تعاونی ها می باشد و باید بازار یابی خوبی داشته باشیم تا محصولات تولیدی خود را بتوانیم در بازارها به فروش برسانیم که در این راستا باید فرهنگ عرضه، بسته بندی، برگزاری نمایشگاه های خارجی و داخلی و غیره داشته باشیم.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر