کد خبر: 456908 A

‎رئیس کل دادگستری استان کرمان خبر داد:

‎رئیس کل دادگستری استان کرمان از کاهش 50 درصدی مددجویان کانون اصلاح و تربیت کرمان خبر داد و ابراز امیدواری کرد این کانون روزی خالی از مددجو شود.

به گزارش‌ایلنا، یدالله موحد در ویژه برنامه گرامیداشت دهه‌فجر انقلاب‌اسلامی در کانون اصلاح و تربیت استان کرمان بیان کرد: واقعیت این است که در زمان ورود به کانون اصلاح و تربیت احساس متفاوتی دارم و زمانی که اینجا حرف از زندان و زندانبان مطرح می شود نگران می شوم زیرا این مرکز را باید به عنوان یک مدرسه بدانیم.

‎وی با اشاره به اینکه ماهیت اصلی سازمان زندان ها نیز اصلاحی، تربیتی و آموزشی است افزود: مدیران، مربیان و همه دست اندرکاران اداره کانون اصلاح تربیت وظیفه و رسالتی به مراتب سنگین تر از مربیان و آموزگاران یک مدرسه دارند زیرا عمده بحث مربیان مدارس علم آموزی است اما در این مرکز علاوه بر علم آموزی موضوعات اصلاحی و تربیتی و موضوع مهارت افزایی نیز مد نظر قرار دارد.

‎این مقام مسئول گفت: ‌نوجوانان باید مهارت های زندگی اجتماعی و نحوه مناسبات و رفتار با دیگران را در این مرکز فرا گرفته و یک مهارت شغلی نیز آموزش ببینند که آتیه خود را تامین کنند.

‎رئیس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد: در این مرکز باید آموزش های مذهبی فرهنگی و انواع مهارت های مورد نیاز یک انسان برای زندگی به مددجویان کانون اصلاح و تربیت آموزش داده و نباید در این حوزه کوتاهی شود.

‎موحد اظهار کرد: اجرای این امر نیاز به یک حمایت همه جانبه دارد و در این رابطه دستگاه قضایی، زندان ها، نهادهای حمایتی و نهادهای فرهنگی و اجتماعی باید به کمک کانون و مدیران آن بیایند تا بتوانند به رسالت الهی و قانونی خود عمل کنند و اگر نگاهی متفاوت از این موضوع وجود داشته باشد قطعا موفق نخواهیم بود.

‎وی با بیان اینکه نوجوانی که وارد این مرکز می شود ابتدا باید توجیه شود که وارد یک مدرسه شده اند و باید مدت حضور خود در این مدرسه را برای خود یک فرصت بدانند اظهار کرد: باید اگر خللی در زندگی فردی و اجتماعی مددجویان کانون اصلاح و تربیت ایجاد شده در این مرکز برطرف شود تا زمینه بازگشت شرافتمندانه آنها به زندگی فردی و اجتماعی فراهم شود.

‎این مقام عالی قضایی استان کرمان افزود: همواره تاکید شده تمامی موارد مورد نیاز نوجوانان در حوزه فرهنگی آموزشی تربیتی باید در اختیار مددجویان کانون اصلاح و تربیت قرار گیرد.

‎رئیس شورای قضایی استان کرمان بر توسعه سوادآموزی بین مددجویان کانون اصلاح و تربیت تاکید و خاطرنشان کرد: باید برنامه های آموزشی، فرهنگی، تربیتی و اصلاحی مناسب وضعیت هر یک از مددجویان برای آنها تدوین شود تا اهداف مورد نظر از تاسیس کانون اصلاح و تربیت محقق شود.

‎وی با اشاره به تشکیل یک مدرسه در کانون اصلاح و تربیت تهران بیان کرد: اگر اینجا امکان دارد باید این کار را انجام دهیم و در صورتی که این امکان وجود ندارد باید ارتباطی با بیرون ایجاد شود که این جوانان و فرزندان این کشور بتوانند از این موقعیت سنی و عمری خود بهترین استفاده را کنند تا ضمن بازپروری مسیر آینده خود را به بهترین شکل ترسیم کنند.

‎موحد در پایان با تاکید بر ایجاد کارگاه های آموزشی فناوری های نوین از جمله رایانه برای مددجویان کانون اصلاح و تربیت خبر داد: خوشبختانه تعداد مددجویان کانون اصلاح و تربیت از ١٠٠ نفر در سال گذشته به ٥٤ نفر رسیده است و امیدواریم زمانی این مرکز خالی از مددجو شود

دادگستري يدالله موحد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر