کد خبر: 457196 A

‎محمدمهدی زاهدی مطرح کرد:‬

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: مجلس در بحث برنامه ششم توسعه به این وجه عدالت اجتماعی در حوزه توانمندسازی و توجه به اقشار آسیب‌پذیر عنایت کرده است.

‫به گزارش ایلنا‬، محمدمهدی زاهدی امروز در آیین افتتاح صندوق قرض الحسنه "امداد ولایت" شعبه پیامبر اعظم(ص) در کرمان با اظهار اینکه جمهوری اسلامی برپایه مردم سالاری دینی و پیوند دین و دنیای مردم است افزود: در بخش زیادی از آموزه های دینی، تاکید بر توجه به نیازمندان است که اولویت بر آموزش و توانمندسازی می باشد.

وی ادامه داد: در راستای عدالت اجتماعی توصیه های اسلام این است که به مستمندان رسیدگی شود و حتما باید به سوی مردم رفته و دست آن ها را بگیریم و در جایی که می شود توانمندسازی کرده و در جایی که نمی شود، کمک های نقدی و غیرنقدی برای تامین زندگی شرافتمندانه صورت بگیرد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه مجلس در بحث برنامه ششم توسعه به این وجه عدالت اجتماعی در حوزه توانمندسازی و توجه به اقشار آسیب پذیر عنایت کرده است توضیح داد: از مواد ٩٢ تا ٩٨ قانون به صراحت در مورد مسائل اجتماعی، آسیب های اجتماعی و در کنار آن مباحث به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی پرداخته است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: حجم کار خیلی زیاد است و باید خیّران به میدان آمده و از طریق صندوق قرض الحسنه کمیته امداد که پولشان نیز قابل برگشت است، همکاری کنند تا کمیته امداد بتواند در زمینه توانمندسازی مددجویان تلاش و برنامه ریزی نماید.

كميته امداد محمدمهدي زاهدي
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر