کد خبر: 458085 A

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در رشت:

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه کارنامه آنمریکا مقابل مردم ایران مردود است، گفت: پیام ملت ایران به آمریکا این است که ملت ایران اجازه نمی‌دهد دیگران در اتخاذ تصمیم‌ها در راستای منافع ملت دخالت کنند.

به گزارش ایلنا از رشت، سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مراسم راهپیمایی 22 بهمن شهر رشت گفت: درود بر مردم گیلان که با اهدای 8 هزار شهید و 20هزار جانباز در تمام صحنه‌های انقلاب حضوری مجاهدانه دارند.

دهقان با استناد به آیات قرآنی بیان کرد: همه صحنه‌های تاریخ انقلاب را می توان در آیه های قرآن دید و در طول زمان بر استحکام نظام افزوده می‌شود و خدا مدافع کسانی است که در این مسیر گام بر می‌دارند.

دهقان با بیان اینکه فرهنگ ابتذال و ضد دینی با عنوان تمدن بزرگ را  شاه برای ملت آورده بود، تصریح کرد: مردم آن را قبول نداشتند و امام(ره) و انقلاب به ما آموختند نظام سلطه خیرخواه ملت ما نیست.

وی محصول مقاومت‌ و مجاهدت‌ها را استحکام نظام اسلامی دانست و با اشاره به دلایل وقوع انقلاب ادامه داد: در زمان شاه و درون جامعه ما جایی برای ملت وجود نداشت و مردم مکانی برای پیگیری مطالبات خود نداشتند و سردمداران رژیم منابع کشور را به یغما می‌بردند و بخشی را خودشان برمی‌داشتند و بخش دیگر را به اربابان خود می‌دادند و نفت ما در خدمت بیگانگان بود.

وی با بیان اینکه در ۳۸ سال نشان دادیم که مردم در صحنه حاضر هستند، افزود: انقلاب ما مردم‌سالاری است و تمام ارکان نظام با انتخابات و حضور مردم انجام می‌شود.

دهقان یادآور شد: امروز می‌توانیم در دنیا اعلام کنیم یگانه نظام سیاسی هستیم که تکیه به مردم و اسلام داریم و نظام ما جنبه‌های مادی و معنوی جامعه را مورد توجه قرار می‌دهد و ملت ما خود تصمیم می‌گیرد در صحنه‌های انقلاب حضور پیدا کند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تصریح بر اینکه اگر عزت و پیشرفت و امنیت می‌خواهیم در سایه نظام اسلامی تحقق پیدا می‌کند، ادامه داد: انقلاب ما انقلاب پابرهنه‌ها و مستضعفان بود و تمام گرایش‌های مذهبی در دوران مبارزه حضور داشتند اما سنگینی انقلاب بر دوش قشرهای مستضعف بود و امروز نیز بار انقلاب را بر دوش می‌کشند و باید در اولویت نظام باشند.

وی با اشاره به اینکه دشمن به دنبال هویت‌زدایی و تحقیر ملت است، خاطرنشان کرد: دشمن می‌خواهد بنیاد اساسی اقتدار نظام را سست کند و ما کمک به ملت‌های تحت ستم را جزو عناصر ذاتی انقلاب می‌دانیم.

دهقان با بیان اینکه این ملت ما خود تصمیم می‌گیرد و به صورت خودآگاه حضور پیدا می‌کند، تصریح کرد: ملت ایران ۳۸ سال دولت‌های آمریکایی را تجربه کرده و آمریکا کارنامه مردودی دریافت کرده است.

وی گفت: امروز آمریکا هیمنه سابق را ندارد و شهامت اینکه ارتش عظیمش را راه بیندازد ندارد و سومالی به عنوان کشوری فقیر آمریکایی‌ها را با خفت از سرزمین خودشان بیرون می‌کنند و آمریکا برای حفظ آبروی نداشته خود اقدام به تخریب می‌کنند.

وی با بیان اینکه هیچ کشوری نمی‌تواند برای ملت ایران تصمیم بگیرد، افزود: ملت‌ها در هر گوشه از جهان حق تعیین سرنوشت خود را دارند و کسی نمی‌تواند در امور ملت‌ها دخالت کند و برای ملت ایران اثبات شده که آمریکایی‌ها همواره به دنبال این هستند که مانند بحث هسته‌ای برای ایران پرونده‌سازی کنند.

دهقان اضافه کرد: نظام سیاسی آمریکا از یک بچه پنج ساله نگران است و سردمداران این کشور تصور می‌کنند می‌توانند با اسلام مقابله کنند و اقدام به بیرون کردن مسلمانان می‌کنند در حالی که امروز تربیت یافتگان مکتب آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان تروریست هستند.

وی با تصریح بر اینکه اسلام به هیچ عنوان آزار رساندن به دیگران را قبول نمی‌کند، اظهار کرد: اینها همان کسانی هستند که در نظام به ظاهر پیشرفته و حافظ حقوق بشر آمریکا تربیت شدند و اینها مسلمان نیستند و مسلمان به‌راحتی سر انسان را نمی‌برد و آزار رساندن انسان بی‌گناه در اسلام نیامده است.

وی تأکید کرد: پیام ملت ایران به آمریکا این است که ملت ایران اجازه نمی‌دهد دیگران در اتخاذ تصمیم‌ها در راستای منافع ملت دخالت کنند و ملت ما برای توسعه اقلام دفاعی خود از هیچ اقدامی فروگذار نمی‌کند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه اسلام به دنبال رساندن انسان به تعالی است، بیان کرد: قتل و غارت در اسلام جایی ندارد و هر قدر دشمنان جلوتر می‌روند چهره ناب اسلام بیشتر مشخص می‌شود.

دهقان با اشاره به اینکه امروز ایران اسلامی به عنوان نظام سیاسی مستقل در بالاترین عزتمندی در منطقه و جهان قرار دارد، خاطرنشان کرد: ملت ما در سایه امنیت با توجه به اعمال محرومیت‌ها طرح‌های توسعه‌ای خود را انجام می‌دهد.

photo_2017-02-10_13-56-08

photo_2017-02-10_14-11-33

photo_2017-02-10_13-53-23

انقلاب مردم ایران ملت ایران نیروهای مسلح ملت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر