کد خبر: 458095 A

ایلنا از یاسوج گزارش می دهد؛

کلنگ مهمترین پروژه معدنی دیشموک کهگیلویه یعنی نیترات بعد از 24 سال به زمین زده شد.

به گزارش ایلنا از یاسوج، " عدل هاشمی پور " در حاشیه آئین کلنگ زنی معدن " نیترات دیشموک " گفت: کار نشد ندارد و پای کار هستیم  و برای محو محرومیت، توسعه و آبادانی کمر همت را بسته ایم.

وی با تاکید بر اینکه "معدن نیترات آماده باش من آمدم،" اظهارداشت: معدن نیترات از مهمترین خواسته های به حق مردم دیشموک و وعده های بنده در زمان انتخابات بود که اکنون کلنگ زنی شده و کلید خورده است.

نماینده کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در خردادماه شاهد تولید محصول معدن نیترات هستیم، یادآور شد: قریب ۴۰ نفر در این معدن مشغول به کار می شوند.

هاشمی پور ادامه داد: جاده دلی-رود سمه با اعتباری بالغ بر هفت میلیارد تومان و با همکاری بنیاد مسکن، راه و شهرسازی و استاندار کلنگ زنی  و باید در مدت یکسال و نیمه این پروژه به بهره برداری برسد.

وی به بازدید از روستای چندار و سربس اشاره کرد، و گفت: مردم این روستا از جاده خود رنج می برند، برق روستای سربس را هم امروز افتتاح کردیم و خداوند را شاکریم.

نماینده کهگیلویه بزرگ افزود: بزودی پیمانکار پروژه گازرسانی دیشموک نیز در چند نقطه تجهیز کارگاه کرده و برای آغاز کار در سطح شهرها شروع به کار می کند و انتظار می رود مردم همکاری کنند.

هاشمی پور گفت: ۳۶۰کیلومتر انشعابات در روستا و خط اصلی با تامین لوله و شیرآلات و اتصالات گاز همه به مناقصه رفته است.

وی افزود: در دیشموک، جاورده، چاروسا و هم منطقه دشمن زیاری کارگاه های جداگانه مستقر و به جدیت شروع به عملیات می شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص جاده لیراب هم تاکید کرد: با مساعد شدن وضعیت شرایط جوی، روند ادامه فعالیت آسفالت جاده لیراب ادامه پیدا می کند.

هاشمی پور گفت: جاده دیشموک- چاروسا به پاتاوه و دم عباس در دستور ویژه کار قرار دارد و همچنین برای آب شرب شهر اختصاص بودجه داده شده و مرتفع می شود.

بودجه زمین گاز معدن نماینده مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر