کد خبر: 458124 A

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان:

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: جهاد در راه خدا نعمت بزرگی است که ملت ایران سال‌ها این جهاد را اختیار کرده است.

به گزارش ایلنا، آیت الله سید یحیی جعفری در خطبه‌های نمازجمعه امروز که پس از آیین گرامیداشت سالروز انقلاب اسلامی با حضور علی لاریجانی، استاندار کرمان و جمعی از مسئولان در مصلای امام علی(ع) کرمان برگزار شد با بیان اینکه مستکبران و دشمنان از جهاد ملت ایران ناراحت هستند و با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی امروز در علم، دانش و فناوری جزو چند کشور برتر عالم است، اظهار کرد: علم و دانش در زندگی فردی و جمعی کارساز و ارزشمند است و بعد از پیروزی انقلاب، جامعه ما تلاش‌های فراوانی برای رسیدن به قله‌های علمی داشته و یکی از ناراحتی‌های مستکبران، پیشرفت‌های شگرف علمی جمهوری اسلامی است.

وی با بیان اینکه اگر مردم در علم، دانش و معرفت گام بردارند به همه اهداف انقلاب نایل می‌شویم، افزود: کسانی که وقت‌شان را صرف کسب علم و دانش می‌کنند عملشان افضل‌تر از جهاد در راه خداست.

 آیت الله جعفری گفت: جهاد در راه خدا نعمت بزرگی است که ملت ایران سال‌ها این جهاد را اختیار کرده و به برکت آن به جایگاه ویژه‌ای دست یافته است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان علم و دانش را از مصادیق جهاد در راه خدا دانست و گفت: با فضیلت‌ترین کارها روی زمین کسب دانش، جهاد فی سبیل الله و اجتهاد است که باید مورد عنایت همه مردم قرار گیرد.

آیت‌الله جعفری با قدردانی از حضور پرشور عموم مردم در آیین یوم‌الله ٢٢ بهمن تاکید کرد: شرکت در این راهپیمایی تکلیف و وظیفه ای بر دوش همه ما بود.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه نسبت به روز شهادت حضرت‌زهرا(س) اختلاف نظر است، ادامه داد: در ایام فاطمیه اول قرار داریم و این ایام مشروع‌تر و مدارک دانشمندان برای شهادت حضرت فاطمه معتبرتر است.

وی در پایان با اشاره به سخن پیامبر گرامی اسلامی(ص)که فرمودند: "فاطمه زهرا (س) سیده تمام انسان‌ها در طول تاریخ است و زنی از لحاظ فضیلت و کمال مانند وی نیامده و نخواهد آمد"، خاطرنشان کرد: همه ما امروز باید به آن حضرت متوسل تا سعادتمند شویم.

خطبه های نماز جمعه آيت الله يحيي جعفري
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر