کد خبر: 462464 A

استاندار گیلان عنوان کرد:

نشست شورای هماهنگی بانک های استان به ریاست استاندار گیلان به منظور اجرایی شدن اصلاحیه قانون بودجه برای بخشش جرایم دیرکرد و سود وام های کمتر از 100 میلیون تومان در بانک کشاورزی گیلان برگزار شد.

به گزارش ایلنا از رشت، نجفی در نشست شورای هماهنگی بانک های استان گفت: برابر دستورالعمل ابلاغی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در راستای اجرای ماده 2 آئین نامه تبصره 35 قانون بودجه سال جاری ، بدهکاران بانکی که تسهیلات آنها کمتر از 100 میلیون تومان باشد در صورت پرداخت اصل بدهی تا پایان اسفند ماه از بخشودگی سود و جرایم آن برخوردار خواهند شد.

وی ادامه داد: تولیدکنندگان ، صنعتگران ،دست اندرکاران بخش کشاورزی بویژه گلخانه داران و چایکاران ، خسارت دیدگان ناشی از حوادث غیر مترقبه و دریافت کنندگان وام مسکن روستایی می توانند از این فرصت به خوبی استفاده کنند.

نجفی ادامه داد: لازم است بدهکاران بانکی که زیر 100 میلیون تومان بدهی دارند حداکثر قبل از پایان سال به بانک های عامل مراجعه و نسبت به پرداخت اصل بدهی اقدام کنند تا از مزایای این قانون استفاده کنند.

استاندار گیلان تأکید کرد: هر شخص فقط برای یک فقره از تسهیلات دریافتی می تواند از این مزایا بهره مند شود.

وی گفت: بر آوردها نشان می دهد حدود 100 هزار نفر در گیلان می توانند از این فرصت بسیار خوب که دولت  فراهم کرده بهره ببرند.

نجفی گفت: حدود 50 هزار نفر از افراد واجد شرایط مربوط به بدهکاران بانک کشاورزی هستند.

وی افزود: ابلاغیه بانک مرکزی به مدیران عامل بانک های ملی ، صادرات ، تجارت، ملت، سپه ، توسعه تعاون، صنعت و معدن، توسعه صادرات، رفاه و کشاورزی ارسال شده است.

استاندار گیلان با بیان اینکه استفاده از این فرصت بسیار خوب در صورت آمادگی دو طرفه‌ی بانک ها و مشتریان انجام می شود گفت : رسماً اعلام می کنم بانک های عامل استان، آمادگی کامل برای اجرای تبصره 35 قانون بودجه سال 1395 و دستورالعمل ابلاغی بانک مرکزی را دارند و مردم از این فرصت بهره بگیرند.

وی تأ‌کید کرد: همانگونه که بانک های استان در پرداخت تسهیلات رونق تولید موفق عمل کردند و آمادگی داشتند در اجرای این ابلاغیه هم آماده هستند.

جمهوری اسلامی ایران قانون کشاورزی مسکن قانون بودجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر