کد خبر: 462617 A

صبح امروز صورت گرفت؛

حدود 300 نفر از کارگران شرکت آلومینیوم «المهدی هرمزآل» در اعتراض به مشکلات جاری این شرکت پس از واگذاری به بخش خصوصی و همچنین اخراج حدود 40 نفر از کارگران این مجموعه صنعتی صبح امروز در محل این شرکت تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بندرعباس، یکی از کارگران معترض به خبرنگار ایلنا گفت: بیش از یک سال است که از واگذاری این کارخانه که عمر و جوانی خود را در آن گذاشته ایم می گذرد؛ به ما گفته شد که پس از واگذاری شرایط شغلی شما بهتر خواهد شد، اما وضع بهتر که نشد هیچ، هر روز در حال بدتر شدن است.

وی خاطرنشان کرد: عمده مشکلات کارگران که در اعتراض به آن اقدام به تجمع کرده اند؛ مشخص نبودن وضعیت صندوق وام پرسنل با 10 میلیارد تومان موجودی، نبود امنیت شغلی، اخراج حدود 40 نفر از کارگران به بهانه های واهی با 18 سال سابقه کار و عدم پرداخت کارانه مصوب هیات مدیره، است.

این کارگر معترض افزود: هر ماه اقساط وام های پرسنل که در دوران دولتی بودن شرکت به آنها پرداخت شده است به یک صندوق واریز می شود که موجودی آن هم اکنون به 10 میلیارد تومان رسیده است، بر اساس ضوابط باید از محل موجودی این صندق به طور مستمر به پرسنل وام های مختلف از قبیل وام ازدواج، مسکن و ضروری پرداخت شود اما خریدار شرکت از پرداخت این وام ها جلوگیری کرده و 10 میلیارد تومان موجودی صندوق را که صاحب آن کارگران هستند، نزد خود نگه داشته است.

وی در پایان اذعان داشت: دیگر جان مان به لب مان رسیده است، هیچ یک از کارگران آرامش خاطر ندارند و باید هر روز به این فکر باشند که آیا پایان ماه حقوق شان پرداخت می شود؟ آیا قراردادشان تمدید می شود؟

به گزارش ایلنا، این تجمع هم اکنون ادامه دارد.

استان هرمزگان تجمع کارگران آلومینیوم المهدی هرمزآل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر