کد خبر: 464649 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد:

ایلنا: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی نوروز 96 را نوروزی متفاوت خواند و گفت: در سال جدید براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته با ارائه خدمات باکیفیت شاهد نوروزی متفاوت خواهیم بود.

مرتضی آبدار در گفت و گو با خبرنگار  ایلنا، ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت: شرح خدمات کمیته‌های ده‌گانه از طرف دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر استان به اعضای ستاد ارسال‌شده و تاکنون 12 جلسه شهرستانی و 7 جلسه از کمیته‌های ستاد استانی تشکیل شده است.

آبدار افزود: این اداره کل به عنوان دبیرخانه دایمی ستاد اجرایی خدمات سفرمسئولیت دو کمیته اسکان و نیز کمیته نظارت و ارزیابی بر تاسیسات گردشگری در سطح استان را بر عهده دارد.
 
وی در ادامه گفت: در این راستا بازدیدهای مستمر از تاسیسات گردشگری استان صورت گرفته است که منجر به 78 مورد تذکر، 23 مورد اخطار، 5 مورد تعطیلی و 10 مورد تشویق شده است.
 
آبدار بیان کرد: در راستای توانمندسازی فعالان گردشگری 19 دوره آموزشی از جمله دوره آموزشی با هماهنگی دستگاه‌های ذیربط برای فعالان گردشگری برگزار شده است.

وی گفت: تمامی موزه‌های استان در طرح خانه تکانی برای استقبال از مسافران نوروزی شرکت کرده و آماده میزبانی از مسافران خواهند بود.
 
آبدار با اشاره به حضور موثر و پرقدرت این اداره کل در دهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته تهران گفت: حضور قدرتمندی در این نمایشگاه داشتیم و شاهد بازتاب بسیار خوبی با برنامه‌های متنوع و رایزنی های گسترده از سوی بازدید کنندگان در این نمایشگاه بودیم.
 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی در ادامه تشریح کرد: برای نوروز امسال 250 راهنمای فعال گردشگری و اقلام تبلیغاتی و بسته‌های معرفی استان به منظور ارائه خدمات به مسافران نوروزی در نظر گرفته شده است.
 
وی گفت: براساس هماهنگی‌های صورت گرفته با انجمن هتل‌داران استان ترتیبی اتخاذ شده تا به مسافران نوروزی خدمات اقامتی با اعمال تخفیف تا میزان 40 درصد ارائه شود.
 
آبدار در پایان گفت: باید از تمام ظرفیت‌های گردشگری تبریز در ایام عید نوروز به نحو احسن استفاده کنیم که در این راستا با تشکیل کمیته از تمامی دستگاه‌های مربوطه عضو ستاد همکاری همه جانبه می‌خواهیم.

آذربایجان شرقی صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی مسافران نوروزی نوروز برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر