کد خبر: 464734 A

رئیس جهاد دانشگاهی کشور در زنجان:

رئیس جهاد دانشگاهی کشور با اشاره به اینکه وفاق ملی لازمه پیشرفت است، گفت: برای حل بسیاری از مشکلات باید تحریم ها برداشته شود.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از زنجان، حمیدرضا طیبی عضو شورای انقلاب فرهنگی و رئیس جهاد دانشگاهی امروز (10 اسفند) در چهاردهمین گردهمایی سراسری مدیران حوزه تجاری سازی، فناوری و اشتغال دانش آموختگان در جهاد دانشگاهی زنجان اظهار کرد: جامعه امروز برای پیشرفت و آبادانی نیازمند علم و فناوری است.

وی با اشاره به مولفه‌های دانش‌بینان و اقتدار دفاعی دانش بنیان در کنار عدالت و اخلاق اشاره کرد و گفت: جهاد دانشگاهی سعی کرده است با تولید علم و تبدیل به ثروت، الگوسازی کند.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه سعی خواهیم کرد توانمندی‌های شاخص در تمام واحدهای جهاد دانشگاه براساس نیازها توسعه پیدا کند، افزود: جهاد دانشگاهی عرضه محور با شناسایی نیازهای کشور و فعالیت واحدها و تامین منابع برای رسیدن به این مهم تلاش می کند.

طیبی با تاکید بر اینکه 80 درصد درآمدها از تجاری سازی تامین می شود، گفت: از اینرو هفت ماموریت برای جهاد دانشگاهی تعیین شده است که 2 ماموریت پژوهش، 2 ماموریت آموزشی، 2 ماموریت کارآفرینی، یک ماموریت فرهنگی است.

رئیس دانشگاه جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه بایستی در پروژه های تکرار پذیر کشور خود صاحب دانش و فن آوری شویم، ادامه داد: بایستی خریدهای خارجی تجمیع شود.

طیبی با اشاره به اینکه در زمینه حمل و نقل ریلی، متروها قابل گسترش است و 85 درصد این صنعت باید داخلی باشد، اظهار کرد: در تولید آب شیرین هم  بایستی 0 درصد ساخت داخلی باشد که توان داخلی ظرفیت مناسبی در این عرصه است.

این مقام مسوول با بیان اینکه الگوسازی خوبی در کشور انجام شده است، تصریح کرد: با توجه به نیروی انسانی و دانشگاه‌ها که توان تولید علم و تجاری سازی را دارند می‌توان به خودکفایی در هر عرصه ای دست یافت.

رئیس جهاد دانشگاهی کشور با بیان اینکه مشکل این است که نمی‌توانیم برنامه ریزی جامع و دراز مدت داشته باشیم، گفت: پیشرفت حاصل برنامه ریزی بلند مدت و هماهنگی ادارات مختلف است.

وی وفاق ملی را لازمه توسعه و پیشرفت کشور عنوان کرد و گفت: برای پیشرفت باید تحریم از کشور برداشته شود از اینرو نباید با برجام اینگونه سیاسی برخورد شود.

جهاد دانشگاهی استان زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر