کد خبر: 464764 A

با حکم معاون استاندار تهران؛

اعضای شورای اطلاع رسانی و ارتباطات شهرستان ری منصوب شدند و بر این اساس خبرنگار ایلنا به عضویت شورای اطلاع رسانی شهرستان ری درآمد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، دکتر هدایت اله جمالی پور، معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری در احکام‌جداگانه‌ای، امین بابایی، سیدمحمدموسوی،محمدمحمدی‌فر،محمدبیدارمنش،روح‌اله حسین‌زاده، محسن شیرازی نژاد، مصطفی علی اکبری و عباس‌فغانی(معارف) را به عنوان اعضای‌شورای اطلاع‌رسانی و ارتباطات شهرستان ری منصوب کرد.

دکتر جمالی پور در مراسم اعطای احکام اعضای شورای اطلاع رسانی و ارتباطات شهرستان ری که با حضور « برازجانی»، دبیر شورای اطلاع رسانی استان تهران برگزار شد، تاکید کرد: نقد دولت باید منصفانه و سازنده و با رعایت اصول اسلامی و اخلاقی از جمله اصل اصیل امر به معروف و نهی از منکر باشد.

وی با بیان اینکه هدف اصلی تحقق انقلاب اسلامی ترویج و گسترش اخلاق اسلامی بوده است افزود: نباید برای رسیدن به اهداف و مطامع شخصی و جناحی همه چیز را زیرپا گذاشت بلکه باید بدانیم وظایف مهمتر و ارزشمندتری داریم.

وی با اشاره به رسالت و مسئولیت های خطیر رسانه ها در مسیر اطلاع رسانی گفت: رسانه ها باید همه چیز را به صورت واقعی و حقیقی منعکس کنند و بدانند سانسور حقایق و یا غلو کردن در مورد آن هر دو به نوعی ضد تبلیغ است.

جمالی پور گفت: خبرنگاران همواره به اقشار آزاداندیش شهره بوده اند و این آزاداندیشی و انصاف در نگرش اقتضا می کند تا همه چیز را درست، منطقی و با درنظرگرفتن ارزشها منعکس کنند و از تخریب و نقد مغرضانه خودداری کنند.

وی گفت: عملکرد همه اعم از مسئولان، مدیران، کارکنان نهادها و خبرنگاران باید در مسیر انقلاب اسلامی و اهداف متعالی آن باشد به طوریکه در مقابل شهدای عزیز شرمنده نباشیم و بدانیم که حتی یک کلمه نیز ممکن است باعث لغزش جامعه و آحاد آن شود.

جمالی پور گفت: اطلاع رسانی درست و مبتنی بر اخلاق و معنویت رهگشای کشور است و باعث رشد و تعالی کشور خواهد شد.

وی با اشاره به انتخابات سال آینده گفت: رسانه ها و خبرنگاران باید زمینه ساز مشارکت آگاهانه مردم در انتخابات شده و بدانند که با ایجاد شفافیت و روشنگری در جامعه به مردم برای انتخاب درست و آگاهانه کمک خواهند کرد.

جمالی پور گفت: همه ایرانی ها در یک کشتی به سمت هدفی واحد در حال حرکت هستند و اگر کسی بخواهد بر خلاف منافع عامه به این کشتی لطمه وارد کند در واقع کل جامعه را دچار مشکل کرده و عواقب آن همه گیر است.

وی حفظ منافع ملی را مهمترین وظیفه هر ایرانی دانست و افزود: رمز توسعه و رشد کشور شکل گیری درک مشترک از منافع مشترک برای رسیدن به اهدافی متعالی کشور است.

جمالی پور گفت: منشا تمام مشکلات جامعه خودخواهی و منفعت طلبی افراد و جریان های سیاسی است که به دنبال قدرت طلبی و تملک همه چیز هستند و در این مسیر با بداخلاقی و بی تقوایی به اعتماد عمومی، منافع ملی و رفاه اجتماعی آسیب می زنند.

پیام برازجانی، دبیر شورای اطلاع رسانی استان تهران نیز هدف از تشکیل شوراهای اطلاع رسانی و ارتباطات در شهرستاهای استان تهران را ارایه اخبار و تحلیل درست از وقایع و اقدامات، ارایه مشورت به دستگاههای اجرایی در زمینه اطلاع رسانی سریع و شفاف از عملکرد با استفاده از ظرفیت های موجود در هر شهرستان بیان کرد.

در این نشست، اعضای شورای اطلاع رسانی و ارتباطات شهرستان ری به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص نحوه فعالیت این شورا پرداختند.

خبرنگار: روح الله حسین زاده

استان تهران هدایت الله جمالی پور شورای اطلاع رسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر