کد خبر: 464775 A

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان:

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان با بیان اینکه حمایت دولت از کارفرما می‌تواند به اشتغال بیشتر منجر شود، گفت: برای ایجاد اشتغال پایدار حمایت از کارفرما ضروری است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، غلامحسین جمیلی رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: قدرشناسی یکی از ویژگی‌های برجسته مردم زنجان است.

وی با اشاره به اینکه دغدغه‌های بخش خصوصی تبدیل به درددل هایی شده است، گفت: بسیاری از تصمیمات در مسیر بروکراسی مشکلاتی را ایجاد کرده است که به سرانجام نمی رسد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه رسالت اصلی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماهی چیری جز اشتغال پایدار نیست، گفت: قوانین برای این مهم نوشته شده است.

جمیلی با طرح این سئوال که مگر می‌توان کسی را به ایجاد اشتغال مجبور کرد و اینکه چه کسی متولی ایجاد اشتغال است، گفت: آنچه در وزارتخانه متبوع دنبال می شود باید توسط بخش خصوصی ایجاد شود و این اداره جز حمایت از کارفرما وظیفه ای دیگر ندارد تا اشتغال مورد نظر توسط کارفرما ایجاد شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه حمایت دولت از کارفرما می‌تواند به اشتغال بیشتر منجر شود، گفت: برای ایجاد اشتغال پایدار حمایت از کارفرما ضروری است.

جمیلی با بیان اینکه هر واحد برای اشتغال ظرفیتی دارد، تصریح کرد: مواجه واحدهای صنعتی با کارگران برای ایجاد بهره وری و حمایت از تولید پایدار است و این تولید پایدار لازمه اشتغالزایی شود.

وی افزود: مواجه واحدهای تولیدی یا صنعتی با کارگر برای ارتقای تولید است و نباید به دغدغه ای برای دولت تبدیل شود.

این مقام مسوول با انتقاد از اینکه فرهنگ سازمانی در مواجعه با برخی از مشکلات واحدها به صورت یکجانبه و تحکم گرایانه است، یادآور شد: می توان این قوانین سخت را با مهربانی و ملاطفت اجرا کرد.

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان به هیات های حل اختلاف کارگری و کارفرمایی و اینکه هیات ها قانونی ترین پیوند این دو طرف هستند، گفت: اگر این پیوند از سوی این وزارتخانه به رسمیت شمرده می شود و این حضور قانونی است؛ به جهت حل و فصل مسائل مرتبط  در برگزاری این جلسات و نحوه برگزاری جلسات توافقاتی در ابتدایی ترین مسائل آن صورت بگیرد.

جمیلی افزود: در جهت هماهنگ‌سازی و جلوگیری از برخورد سلیقه‌ای، آیین نامه کشوری از شیوه برگزاری این جلسات داشته باشید و بضاعت استانی در این جلسات مدنظر قرار گیرد.

اتاق زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر