کد خبر: 464835 A

رئیس میراث فرهنگی مرودشت خبرداد:

ایلنا: رئیس‌اداره میراث‌فرهنگی،صنایع‌دستی و گردشگری مرودشت از قلع و قمع درختکاری غیرمجاز در حریم درجه یک تخت جمشید به مساحت ۵۰۰۰ مترمربع واقع در محور اصلی مجموعه جهانی تخت جمشید خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، سعید صفرزاده اظهار داشت: با توجه به ضوابط و قوانین حریم درجه یک میراث جهانی تخت‌جمشید هرگونه صاف کردن، درختکاری، کندوکاو، ایجاد تاسیسات و امثال آن در حریم درجه یک این مجموعه ممنوع است. 
 
رئیس اداره میراث فرهنگی‌صنایع دستی و گردشگری مرودشت از قلع و قمع درختکاری‌غیرمجاز در حریم درجه یک تخت جمشید به مساحت 5000 مترمربع واقع در محور اصلی‌مجموعه جهانی‌تخت‌جمشید خبر داد.
 
وی افزود: محدوده درجه یک دارای لایه‌های فرهنگی و تاریخی است که باید حفظ و حراست شود همچنین هرگونه ساخت و ساز و تخلف در حرائم میراث فرهنگی توسط بخش حقوقی این اداره پیگیری و نسبت به آن اقدام قضایی می‌شود.
 
مسئول اداره میراث فرهنگی مرودشت بیان‌کرد: سامانه 1801 برای ارائه گزارشات مردمی درباره تخلفات در حریم میراث فرهنگی شهرستان مرودشت فعال شده و آماده دریافت مشارکت‌های مردمی برای حفظ حریم مجموعه جهانی تخت‌جمشید است.

روابط عمومی ساخت و ساز صنایع دستی و گردشگری تخلفات تخت جمشید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر