کد خبر: 466105 A

معاون عمرانی استانداری کردستان مطرح کرد:

معاون عمرانی استانداری کردستان اظهار داشت: کردستان، مهیای استقبال از مسافران نوروزی است.

به گزارش ایلنا، معاون عمرانی استاندار کردستان با بیان این مطلب گفت: باید نشاط اجتماعی در رأس برنامه های این ستاد در سال‌جاری قرار گیرد.

امیر قادری، افزود: توجه به ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی کُردستان، این استان را به بهترین مقصد سفر برای گردشگران نوروزی تبدیل کرده است.

وی با تأکید بر لزوم ساماندهی مناسب ورودی شهرهای استان، به عنوان اولین مکان در معرض دید مهمانان نوروزی، گفت : تمامی اقدامات در خصوص مناسب سازی، آذین بندی، برپایی چادر و نصب بنر در شهرهای استان باید با هماهنگی شهرداری‌ها صورت گیرد.

به گفته قادری، نصب علائم و تابلوهای راهنمایی و رانندگی، خط کشی و ایمن سازی جاده‌های درون و برون شهری را از دیگر اقداماتی ذکر کرد که می توانند موجبات یک سفر ایمن را برای مسافران فراهم کند.

معاون عمرانی استاندار کردستان به نقش صداوسیمای مرکز کُردستان در ایجاد فضای شاد و متنوع اشاره کرد و افزود: صداوسیما یکی از محورهای مهم ستاداجرایی خدمات سفر است.

سیّدمحسن علوی، مُدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کُردستان هم ازآمادگی این ستاد برای برگزاری جشن بزرگ نوروز در شهرهای استان خبر داد.

محمّدطالب حیدری، مُدیرکل هواشناسی استان هم در این جلسه از بارش 100 میلیمتری باران تا پایان این ماه در استان خبر داد و گفت: بارش باران و وزش باد در ایام تعطیلات نوروز در استان دور از انتظار نیست.

رُخزادی، معاون خدمات شهری شهرداری سنندج از جمع آوری بنر، پلاک کارد و چادرهایی خبر داد که بدون هماهنگی با سازمان زیباسازی نصب می شوند.

استقبال از مسافران نوروزی ایام تعطیلات نوروز جاده صنایع دستی و گردشگری هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر